9 березня 1814 року народився геній української культури – Тарас Шевченко. Любов’ю і пошаною оточене ім’я великого Кобзаря на Чернігівщині. Жителі кожного міста і села свято бережуть пам’ять про все, що пов’язане з його іменем.
     Качанівка зустрічала Шевченка в усій красі.
     Їздив він до Іржавця, щоб побачити уславлену і легендарну козацьку «чудотворну» ікону Іржавецької Богоматері. Відвідав села: Линовицю, Вейсбахівку (тепер Білорічницю) Прилуцького району, Кукуріковщину (тепер Забілівщина) Борзнянського району. Побував Т.Шевченко в Іванівці Ічнянського району, Сокиринцях та Дігтярях Варвинського району. Відвідував Седнів, Ніжин, Прилуки. У Чернігові зупинявся в готелі «Царград».
Мальовничий і колоритний наш Поліський край знайшов своє відображення у поетичних творах та повістях Т. Г. Шевченка.
     Тут він створив ряд своїх безсмертних творів, виконав безліч малюнків та картин.
     Про життєвий і творчий шлях Кобзаря, що пов’язаний з Чернігівщиною, мали змогу дізнатися студенти 1 курсу 10 групи та 2 курсу Навчально-наукового інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського з добірки книг Наукової бібліотеки університету про перебування Т.Шевченка на Чернігівщині в рамках «Шевченківський березень». Провідний бібліотекар Прута Н.Я підготувала та провела цікавий та змістовний огляд документів, що не залишив жодного відвідувача байдужим, та зацікавив вивчати краєзнавство.