5 лютого 2021 року свій ювілей святкує український історик, спеціаліст у галузі історіографії, джерелознавства, археографії, історичного краєзнавства, кандидат історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Заслужений працівник народної освіти України, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Коваленко Олександр Борисович.
   Супутніми ознаками діяльності вченого є визнання наукової громадськості, колег, освітян, що наочно доводить: ця людина займається улюбленою справою і знайшла своє місце в житті. Все це можна сказати про Олександра Борисовича з нагоди ювілею.
   По закінченні  у 1973 році історичного факультету Ніжинського педінституту імені Миколи Гоголя він працював науковим співробітником Чернігівського історичного музею. З 1976 року Олександр Борисович пов’язав своє майбутнє з фахом історика: асистент, старший викладач, доцент кафедри історії СРСР та УРСР, проректор, секретар парткому Чернігівського педінституту імені Т.Г. Шевченка. З 1990 року – декан історичного факультету. З 2009 року – директор інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського. За 34 роки в університеті Олександр Борисович Коваленко пройшов шлях від асистента до професора, директора інституту.
   У науковому доробку вченого понад 380 науково-методичних публікацій.
   Щиро вітаємо Олександра Борисовича з ювілеєм, бажаємо в подальшому житті оптимізму, здоров’я, творчої наснаги, реалізації всього задуманого, успіхів у всіх наукових починаннях!
 
   З днем народження, шановний Олександре Борисовичу!