23 лютого — 120 років із дня народження Леоніда Перфецького (1901–1977), військового діяча, художника, учасника боротьби за незалежність України у ХХ столітті.
   Сьогоднішня наша стаття про наддніпрянського козака, який зміг творити в часи світових воєн — Леоніда Перфецького.
   Провідним жанром для Леоніда Перфецького виступав батальний живопис. Осердя його мистецької спадщини складають акварельні та графічні картини на тему визвольної боротьби: українсько-російської, українсько-польської війни, а також мистецькі праці на тему козаччини. Художник задокументував українізацію Чорноморського флоту, взяття Арсеналу в Києві, бій під Крутами, події із так званого “чотирикутника смерті”, епідемію тифу.
   Митець працював, переважно, в акварельній техніці та кольоровими олівцями. Часом обидві техніки поєднувалися, але у працях майже завжди домінує рисунок. Ці роботи динамічні, трішки схематизовані, картини олією позначені епічністю, більш статичні та узагальнені.
   Художник Петро Холодний-молодший так відгукувався про митця: “За характером своєї баталістичної творчості Леонід Перфецький — ілюстратор. Він відтворює події нашої модерної історії цілком реалістично, без ухилів до всяких “ізмів”. І ці ілюстрації живуть справжнім, повним трагізму, а часом і величі життям“.
   Леонід Перфецький залишив нам мальовану хроніку боротьби за незалежність. Ці картини, створені з допомогою олівців та акварелей, передають унікальні історичні миті, які не змогла б зафіксувати плівка чи звичайна розповідь.

За матеріалами інету.