25 лютого 2021 року Україна відзначає славетний ювілей – 150 років від дня народження великої поетеси українського народу Лесі Українки.
Лариса Петрівна Косач. Леся Українка займає одне з чільних місць у гроні геніальних постатей українства. Вишукана, освічена, талановита — краса і гордість української нації.
Талант Лесі Українки виявився в найрізноманітніших сферах літературної праці – вона була ліриком, драматургом, прозаїком, літературним критиком і публіцистом, перекладачем та фольклористом.
Творча спадщина складає більше 270 віршів, не рахуючи поем і віршованих драматичних творів, півтора десятка оповідань, стільки ж статей, величезна кількість перекладів, безліч зібраних унікальних народних пісень, казок, переказів, легенд українського народу.
Леся Українка стояла на чолі нового покоління національної української інтелігенції, як за культурою, так і за ідеологією. Займалася громадсько-просвітницькою діяльністю, брала активну участь в українському національному русі.
Своєю винятковістю і своєю звичайністю, своїм великим ім’ям «Леся Українка» вона нам, українцям, і досі торує дорогу до самих себе: до мови, до родини, до рідної землі, до України.
До 150 років від дня народження Лесі Українки в читальній залі Наукової бібліотеки університету розгорнуто книжкову виставку «Душею щира Українка» де всі бажаючі мають змогу познайомитись з творчим спадком письменниці, виданнями про життєвий шлях поетки.
Твоє слово разюче, як зброя,
Що боронить свій край і свій дім,
І схиляю в шанобі чоло я
Перед світлим безсмертям твоїм.
В. Сосюра, «Лесі Українці»