Видавець Олександр Савчук передав у дар Науковій бібліотеці НУЧК імені Т. Г. Шевченка 2 комплекти чудового видання Таранушенка Стефана Андрійовича «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» та комплект листівок.
   Книга видана за підтримки Українського культурного фонду у межах програми «Культура плюс».
   Стефан Андрійович Таранушенко (1889-1976) мистецтвознавець, знавець української архітектури, музейник, один із найавторитетніших дослідників української старовини. Справою всього його життя було дослідження старовинних дерев’яних українських церков. Рухаючись від села до села, дослідник зі своїми підопічними зафіксував архітектурні пам’ятки на фотоплівку, зробив детальні обміри, креслення храмів, які пізніше були знищені.
   У книзі «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» зібрано розвідки присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759-1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
   До кожного розділу є QR – код, скануючи який можна побачити 3D модель  знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев’яної сакральної архітектури кожної з 5 церков.
   Щиро вдячні за подароване видання з новими технологіями. Книга займе гідне місце у фонді Наукової бібліотеки та стане в нагоді всім, хто цікавиться історією України та свого рідного краю.