Архів подій

2016-11-17-06-300x225 17-18 листопада 2016 року Наукова бібліотека мала представництво у Міжнародній науково-практичній конференції «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України». Розпочала конференцію директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, д-р пед. наук, професор, член-кореспондент НАПН України Л. Д. Березівська. З вітальним словом виступили д-р пед. наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України О. В. Сухомлинська; начальник відділу комунікацій Державної наукової установи Інституту модернізації змісту освіти МОН України О. В. Николюк.

У рамках конференції працювало дві секції: «Інтегровані галузеві інформаційні ресурси: партнерство та ефективність», «Наукові дослідження молодих учених: результати, проблеми, перспективи».

Відбулося підписання угоди між Радами молодих вчених Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Доповіді на конференції були змістовними, цікавими, відображали весь широкий спектр діяльності та проблемних питань бібліотек вишів.

Учасники конференції взяли участь у Всеукраїнському форумі «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді». Всі доповідачі засвідчили важливість, нагальність патріотичного виховання молоді, особливо під час окупації частини української території.

Фахові зібрання дають значний поштовх у трудовій діяльності, обмін досвідом, обговорення загальних проблемних питань дають надію на їх вирішення.

 15085549_1603842696578533_4355148747167600578_n  Бібліотека — територія зустрічі з кіно. Перегляд фільму «Воскресіння Розстріляного відродження» студентами філологічного факультету.
15032857_1599193137043489_7140287328504580364_n 9 листопада 2016 року, у День української писемності і мови, працівниками Наукової бібліотеки було проведено дві тематичні бесіди-презентації зі школярами загальноосвітньої школи № 9 м. Чернігова.
Наукова бібліотека прийняла гостей – молодших школярів цієї ж школи, які відвідали Шевченківську світлицю, де декламували вірші Великого Кобзаря, всі структурні підрозділи бібліотеки, читальний зал рідкісних видань. Особливо їм сподобалися раритетні книги, вони з радістю фотографувалися з ними, читали. 
14925249_1598825330413603_1417417487068842196_n Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
9 листопада об 11.30 на Українському радіо відбувся Шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Бажаючі приєдналися до акції.
15027794_1598449980451138_2340117833271197613_n 5 листопада в універсальному читальному залі Наукової бібліотеки пройшло урочисте відкриття II-ої осінньої Всеукраїнської дебатної школи «Chernihiv Debate School». Ректор університету Носко Микола Олексійович привітав учасників заходу.
28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.
Мир і спокій принесли чернігівцям мужні люди, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, здобули жадану перемогу. Подвиг кожного з них є прикладом високого і вірного служіння Батьківщині, ідеалам патріотизму та любові до рідної землі. Ми у вічному боргу перед визволителями і повинні зажди пам’ятати, що наші батьки та діди не шкодували себе і проливали кров заради нашого життя, заради нашого майбутнього.
Вклоняємось низько ветеранам – усім, хто здобував перемогу, хто підіймав місто з руїн і згарищ, зробив його таким красивим і квітучим.
Сьогодні у Науковій бібліотеці відбувся у рамках проекту «Бібліотека — місце зустрічі з кіно» перегляд фільму «Чернігівський рубіж. 1941-1943» виробництва телеканалу «Дитинець» з обговоренням.
 wp_20161010_006 10 жовтня 2016 року у рамках консультацій, обміну досвідом з колегами різних структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету було проведено семінар-практикум «Електронний переоблік фонду, переваги, недоліки, опрацювання результатів за програмою «УФД/Бібліотека». Бесіда-діалог фахівців продовжилася практичними заняттями у науково-бібліографічному, відділі комплектування, наукової обробки документів та організації каталогів, абонементі наукової, навчальної літератури та читальному залі. Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення надав консультації з конвертування, обробки та підведення підсумків переобліку.

Обмін думками, обговорення непорозумінь, які з’являються в процесі роботи, практична допомога – дієвий результат зібрань спеціалістів, від якого всі отримують додаткову інформацію і підвищення фахового рівня.

100-ліття Наукової бібліотеки  Наукова бібліотека Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка 29 вересня 2016 року святкувала своє 100- річчя від дня заснування. Відкрила святкове зібрання директор книгозбірні, кандидат педагогічних наук, Макарова Ганна Григорівна, яка презентувала коротку історію, знаменні події, досягнення, розвиток і перспективи. Ректорат, первинна профспілкова організація університету за багаторічну сумлінну працю відзначили ветеранів бібліотеки почесними грамотами, подяками та квітами. З вітальним словом виступили: куратор книгозбірні перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи Дятлов В. О. і проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Тимошенко А. Г.
 фото ФРК

У читальному залі рідкісних видань 8 червня 2016 року відбулася екскурсія для студентів заочного відділення факультету початкового навчання. Після ознайомлення з фондом, бібліотекарем Татарчук Валентиною, був проведений перегляд літератури з педагогіки (виданими до 1950 року). Ініціатором зустрічі була викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, керівник секції дошкільної освіти – Коновальчук Марина, яка тісно співпрацює з бібліотекою вишу, прагне максимально донести інформацію про електронні та традиційні пошукові сервіси книгозбірні, щоб навчання студентів було зручним та комфортним.

 cropped-cropped-seminar-Kyyiv.jpg

 2 червня об 11.30 у читальній залі відбувся семінар «Можливості платформи Web of Science (Thomson Reuters) для якісних наукових досліджень, навчання та підвищення кваліфікації фахівців педагогічного профілю».

 WP_20160516_013

16 травня 2016 року у читальній залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч з відомим політиком і громадським діячем, кандидатом історичних наук, доктором політичних наук ‑ Миколою Томенком. Автор понад ста наукових досліджень з політичних наук, історії, культурології: «Самовизначення України: від історії до політики», «Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України», «Абетка української політики», «Теорія політики», «Український романтик Микола Гоголь», «Теорія українського кохання» та інші. Сьогодні ж Микола Томенко презентував книгу «Україна: історія Конституції» та незвичайний «Український щорічник 2016 (щоденник ділового українця)», де є унікальний розділ «Що я зробив для України» та багато корисної і пізнавальної інформації з народознавства, краєзнавства, історіографії.

Студенти університету, особливо інституту історії, мали сьогодні особливу можливість послухати, поспілкуватися з автором загальнонаціонального проекту «Сім чудес України», дослідником, патріотом, який не просто вивчає наше історичне минуле, а відкриває нові незнані історичні документи і доповнює нашу сучасність цікавим фактажем. Бесіда була ексцентричною, з гумором та історичними довідками.

Такі зустрічі залишаються у серці кожного присутнього на довгі роки.

практикум

17 травня 2016 року у читальній залі Наукової бібліотеки відбувся практикум на тему:«Універсальна десяткова класифікація: методика індексування наукових документів».

       Учасниками були представники структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

                  Метою професійного зібрання було обговорення нагальних практичних питань, обмін досвідом, новинками та думками з врахуванням специфіки кожного вишу і бібліотеки.

             Знайти спільні рішення з тих питань, які потребують колегіального аналізу – завдання, яке стояло перед учасниками засідання.

WP_20160510_005

10 травня 2016 року о 10 годині у читальній залі Наукової бібліотеки відбудеться науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної української медієвістики» для аспірантів та студентів.  До уваги учасників виставка рідкісних видань. Запрошуємо всіх до співпраці!

 Фото1695 На запрошення кандидата педагогічних наук, доцента кафедри географії Шевченко Миколи Івановича 14 квітня для студентів перших курсів хіміко-біологічного факультету була проведена тематична година на допомогу навчальному процесу: «Життєвий і творчий шлях Софії Русової».

Слухачі із задоволенням слухали розповідь про видатну діячку національно- визвольного руху, педагога, автора підручників, письменницю, літературознавця, перекладачку, автора багатьох досліджень з педагогіки, історії, засновницю Академії наук України, співробітницю числених журналів. Захід супроводжувала презентація та книжкова полиця.

 WP_20160412_008

У читальному залі Наукової бібліотеки 12 квітня 2016 року відбулася зустріч студентів філологічного та історичного факультетів, співробітників університету з професором історії Монреальского університету ‑ Яковом Мироновичем Рабкіним, який вільно володіє п’ятьма мовами. Є консультантом ряду міжнародних організацій (ОЭСР, НАТО, ЮНЕСКО, Всесвітнього банку) з питань науки та вищої освіти.

Автор та редактор кількох книг: «Наука в противостоянии сверхдержав» (Science between the Superpowers), «Взаимодействие еврейской и научной культуры в современную эпоху» (Interaction between Scientific and Jewish Cultures) и «Распространение новых технологий в пост-коммунистическом пространстве» (Diffusion of New Technologies in the Post-Communist World).

Широке визнання принесла йому книга «Еврей против еврея. Иудейское сопротивление сионизму» (в оригинале Au nom de la Torah: une histoire de l’opposition juive au sionisme), перекладена дванадцятьма мовами.

Сьогодні Яків Миронович представив широкій аудиторії книгу «Что такое современый Израиль», яка була видана в Японії.

Лекція поступово переросла в діалог, потім в диспут, але всі слухачі, що задавали питання, отримали вичерпні відповіді.

Зустріч була пізнавальною і креативною у спілкуванні.

 DSCN3353

Тренінг

25.03.2016 року відбувся тренінг з психологом Коротковим П. В., за участю представників бібліотек вишів методичного об’єднання м. Чернігова та колективу Наукової бібліотеки.

Тема тренінгу: «Емоційне вигоряння, соціальна адаптація, збереження здорового психологічного клімату при обслуговуванні користувачів». Під час проведення тренінгу були застосовані практичні заняття: як зняти нервове напруження, як подолати депресію самостійно за допомогою простих методів та вправ, як залишатися спокійним та врівноваженим при шквалі негативної інформації.

Мета тренінгу була досягнута: всі присутні позбулися негативних емоцій, значно покращили настрій, відчули дієвість практичних методів. З посмішками та бажанням зустрітися знову, повернулися на робочі місця.

Гарний настрій сприяє продуктивності і результативності будь-якої роботи.

скачанные файлы

17 березня 2016 року у читальній залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч з істориком, літературознавцем – В. О. Єрмак, який презентував видання О. Джус «Шевченкіана Софії Русової». Софія Федорівна Русова ‑ постать колосального педагогічного та громадсько-політичного масштабу, жінка великого духу і сильної волі. Захід відбувся за сприяння Спілки письменників України та виховного відділу університету. Гостями презентації були: С. Чугай та С. Гарус, яка запросила всіх присутніх до музею С. Ф. Русової. Учасники зустрічі мали змогу переглянути фільм про життя і творчість великого педагога, декламувалися пророчі вірші та присвяти наших українських корифеїв.

20160212_120421    Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у флешмобі «Книга в дарунок на передову»!
 IMG_1863

   На запрошення кандидата педагогічних наук, доцента кафедри загальнотехнічних дисциплін та креслення Плуток Олени Вікторівни 16 березня для студентів 12 групи технологічного факультету була проведена лірична година на тему: «Поезія Ліни Костенко в часах перехідних і вічних ».

Слухачі із задоволенням слухали розповідь про життя і творчість видатної української письменниці. Прозвучали вірші, записи пісень  у виконанні Ольги Богомолець. Захід супроводжувала презентація та книжкова полиця.

 

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420
Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

       15 березня в музеї ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка пройшов захід, присвячений 150 річчю від дня народження О.П. Фльорова -першого директора Чернігівського учительського інституту. Бібліотека призентувала ілюстративно-документальну виставку » Він був перший…»

 IMG_2823DSC01638

     1 березня в читальному залі Наукової бібліотеки відбулася презентація виставки-прегляду документів книгозбірні «Своє творіння пензля і пера залишив він на спомин поколінням», присвяченої Дню народження Т. Г. Шевченка.

20160223_123816

     Для студентів 4-го курсу факультету початкового навчання співробітниками науково-бібліографічного відділу був проведений майстер-клас «KOBZAR KS» із використанням технології БРІКОЛЛАЖ, та презентація «Пам’ятники Тарасу Шевченку в Україні та світі».

DSC02598

         3 грудня о 13.00 у читальному залі відбулась зустріч Володимира Івановича Фриза зі студентством, викладачами, вдячними пацієнтами. Володимир Іванович Фриз — завідувач відділення ортопедії, травматології та ендопротезування Чернігівської міської лікарні №2, кавалер ордена « За заслуги», заслужений лікар України, лікар-новатор у галузі ендопротезування. Зустріч пройшла цікаво, зібрала і сивочолих професорів і студентство, було багато запитань і стільки ж цікавих відповідей. Поєднати медичну професію і поетичну музу вдалося талановитій людині Володимиру Івановичу Фризу. Творчих успіхів Вам, шановний Володимире Івановичу.

завантаження

         12 листопада у читальному залі бібліотеки відбулась презентація книги Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» видавництва «Дуліби».

завантаження (1)       12 листопада бібліотека тепло зустріла Й.Б. Осташинськго — єдиного у світі автора незвичайного творчого жанру – архітектура в мініатюрі. Майстер провів майстер-клас для студентів університету.