Шановні читачі!

Фонд художньої літератури Наукової бібліотеки поповнився

новими виданнями. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.

 

 

 

 

 

Алядін, Ш.    Мердивен : кримськотатарська проза українською / Ш. Алядін. — Київ : К.І.С., 2018. — 298 с. : іл.

  Книжка представляє українському читачеві творчість класика кримськотатарської літератури, письменника, поета і публіциста Шаміля Алядіна (1912–1996).

  До видання включено три твори: роман «Запрошення на бенкет диявола», автобіографічну повість «Я – ваш цар і бог» і публіцистичний нарис «Жертви Кремля», що відображають і драматичний життєвий шлях самого автора, і трагічну долю кримськотатарського народу у XX столітті.

 

Яворівський, В. О.    Автопортрет з уяви : роман про трагічну та дивовижну долю К. Білокур / В. О. Яворівський. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. — 296 с. 

  Роман видатного письменника сучасності Володимира Яворівського присвячено життю і творчості геніальної української народної художниці Катерини Білокур у контексті світового мистецтва. Книга, створена на початку 80-х років минулого століття, досі залишається бестселером і прочитується на одному подиху.

 

Горицька, Г. В.    Острів : романи / Г. В. Горицька ; худож.-оформ. Л. П. Вировець. — Харків : Фоліо, 2016. — 525 с. — текст укр., рос. 

  У книзі міститься чотири різноманітних романи. Це історії про карколомні долі героїв на тлі нашого часу, де переплітаються трагічні події зони АТО, Москви і міста Лева; Карпат, далекого Каїра і маленького острова Санторіні.

 

Нахуцрішвілі, Г.    Зимове море : роман / Г. Нахуцрішвілі ; пер. з груз. М. Таргамадзе. — Львів : Джезва, 2019. — 104 с. 

 «Зимове море» –  це дебютний роман грузинського письменника. Роман читається легко, з відчуттям певної невагомості. Запливаючи у глибокі тексти «зимового моря» не помічаєш, як одночасно поринаєш у спогади автора, відтак стаєш співпричетним до його сентиментального і ніжного відчуття світу та людей, глибоких рефлексій щодо пережитої грузинсько-російської війни.

 

Куць, М. М.    Аскольдова могила : поема / М. М. Куць. — Київ : Вид-во імені О.Теліги, 2013. — 232 с. : іл. 

  У поемі розповідається про героїчну боротьбу юнаків у бою під Крутами. Читачі можуть дізнатися, як насправді відбувалися події, відтворити реальний образ того героїчного, безприкладного в історії бою.

 

Портер, Е.  Поліанна : роман для мол. і серед. шк. віку / Е. Портер ; пер. з англ. В. Панченко; худож. В. Коверзнєва. — Київ : Рідна мова, 2019. — 240 с. : іл. — (Серія «Класна класика»). —

 

  Захоплива книжка про янгольську дівчинку, що її батько навчив дякувати за все Богові та людям, шукати навіть за найнесприятливіших обставин у житті тільки позитивне та хороше. Змінюючись сама, головна героїня завдяки невичерпному оптимізму й життєрадісності змінює довкола себе і людей, і світ. Цікавий твір — на всі часи.

 

Мусман, Х.  Місто моє розстріляне : пер. з рос. Д. Аладька / Х. Мусман. — Рівне : Волин. обереги, 2019. — 132 с. 

  Ще одним свідченням трагедії євреїв Рівного у часи Другої світової війни стало видання українською мовою книги-спогаду рівнянки Хаї Мусман “Місто моє розстріляне”. Ця книга-своєрідний реквієм за тими рівнянами, котрих убито в роки Голокосту.