Україна — земля споконвічних християнських святинь

images

День Хрещення Київської Русі – державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня — у день пам’яті святого  рівноапостольного князя Володимира. Державне свято встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».

Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Літопис говорить про 988 рік.

5662ea053ecac.jpeg(1)  Греков, Б. Д. Київська Русь / Б. Д. Греков. — Київ : Рад. шк., 1951. — 500 с.

У книзі розкриваються питання історичного розвитку держави Київська Русь. Її місце у всесвітній історії, суспільно-політичне та культурне життя. Дослідження проводятся на основі історичних документів.

kultura-kievskoy-rusi-grekov  Греков, Б. Д. Культура Киевской Руси / Б. Д. Греков ; ред. Ц. М. Подгорненская. — Москва:Ленинград : Изд-во АН СССР, 1944. — 75 с.

Книга містить розділ: «Християнство Київської Русі», де розглядається питання впровадження та розвитку християнської віри.

1014095276 Как была крещена Русь : сб. — Москва : Политиздат, 1988. – 382 с.

Читачу пропунується яскрава розповідь про важкий і багато в чому ще загадковий період, коли християнство стало офіційною релігією нашої держави.

re1_12_GKRK1_27341_1_  Котляр, М. Ф. Введення християнства в Київській Русі та його наслідки / М. Ф. Котляр. – Київ : Знання, 1985. — 48 с.

Висвітлюються соціально-економічні і політичні причини, історичні умови прийняття провлячою верхівкою Давньоруської держави християнського віровчення як панівної ідеології. Простежуються наслідки введення християнства і утворення церковної організації у соціальному, економічному і політичному житті, ідеології і культурі київської Русі.

2  Моця, О. П. Київська Русь: від язичниства до християнства : навч. посіб.  для учнів ст. кл. і студентів / О. П. Моця, В. М. Ричка. — Київ : Глобус, 1996. — 224 с.

Цей навчальний посібник визнано одним із кращих серед поданих на конкурс, організований Міністерством освіти України та Міжнародним фондом «Відродження» у рамках Програми «Трансформація гуманітарної освіти в Україні». В посібнику розглядаються проблеми утвердження християнства на Русі, формування церковної організації й трансформацій всього духовного життя стародавнього населення нашої країни.

0438640  Руднев, В. А. Слово о князе Владимире / В. А. Руднев. — Москва : Сов. Россия, 1989. — 238 с.

Глибокий слід залишив в історії Русі київський князь Володимир Святославович. Історики зв’язують з його іменем об’єднання східнослов’янський племен в єдину державу, розквіт Київської Русі, укріплення її міжнародного авторитету, проведення важливих соціальних перевтілень.

0916008  Сліпушко, О. Таємниці володарів Русі : (від Олега до Володимира Мономаха) / О. Сліпушко. — Київ : Аконіт, 2003. — 191 с.

У людському житті є дві найсильніші пристрасті, котрі характеризують особистість,- влада і любов. У цій літературно-історичній книзі — погляд автора на володарів Русі через призму категорій влади і любові.

6241 Толочко, Л. І. Пам’ятник святому князю Володимиру в Києві / Л. І. Толочко, О. В. Грибовська. — Київ : Техніка, 2007. – 144 с.

Автори розгортають перед читачем складний процес створення пам’ятника великому князю київському Володимиру — першого скульптурного монумента в місті, простежують усі етапи його будівництва, подають коротку інформацію про творчий доробок відомих митців, які працювали над київським монументом.

full  Толочко, П. П. Володимир Святий. Ярослав Мудрий / П. П. Толочко. — Київ : АртЕк, 1996. — 216 с.

Дві наймогутніші державні постаті нашої далекої минувшини під досвідченим пером відомого історика являються читачеві у новому освітленні, а їхні діяння і непідвладний часові спадок розкриваються на основі новітніх здобутків української і світової науки.

 

19318957.jpg (1)  Толочко, П. П. Київська Русь / П. П. Толочко. — Київ : Абрис, 1996. — 360 с.

Книга присвячена одному із найяскравіших періодів історії України — Київській Русі. Відтворено широку картину політичного, соціально-економічного, культурного розвитку України.

   
Chrisitian-influance_cover_web-200x300  Християнізаційні впливи в Київській Русі за часів князя Оскольда: 1550 років : матеріали Міжнар. наук. конф. (м.Чернігів 19-20 листоп. 2010 р.) / редкол.:  П.П. Толочко [та ін.]. — Луцьк : Терен, 2011. — 308 с.

Збірник містить матеріали міжнародної наукової конференції, присвяченої 1150-річчю походу князя Оскольда на Константинополь та початку християнізації Русі. На підставі маловідомих та нововиявлених матеріалів, значна частина яких вперше запроваджується до наукового обігу.