Конференції і семінари

 

  

 

   23-24 квітня 2019 року працівники Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка взяли участь у науково-практичній конференції «Сучасні стратегії розвитку бібліотеки в структурі інформаційного забезпечення навчального процесу і наукової діяльності ЗВО», яка відбулася у Науковій бібліотеці Чернігівського національного технологічного університету.

   Учасниками конференції були, окрім чернігівських бібліотекарів, іще й професіонали з київських бібліотек ЗВО.

   Високий рівень організації конференції, доброзичливість і гостинність господарів відчувалася  в усьому –  від зустрічі біля університету, домашньої випічки, цікавих  екскурсій бібліотекою і містом, до змістовних доповідей про інноваційний підхід і сучасні тенденції діяльності університетської бібліотеки.

   З вітальним словом до учасників конференції звернулася  директор наукової бібліотеки Мороз Наталія Вікторівна. Представила гостей і надала слово директору бібліотеки Київського Національного університету будівництва і архітектури  Хілобоченко Наталії Іванівні для презентації її книги «Открытое окно». І полинули її  вірші, оповідання про людські долі і почуття.., позитивні емоції зашкалювали, доводили до сліз…Талановитість і глибока мудрість автора вражали, у поєднанні з досить непростою долею…

   Не менше вражень було і від пленарного засідання, від змістовних виступів фахівців. Отримали інформацію від Наталії Вікторівни про бібліотеку університету як наукове видавництво, від інших колег – про сучасні інтернет-комунікації в бібліотеці, про роботу з Metadata Manager на платформі Сrossref, ознайомилися з проектом бібліотеки “Унікальна Чернігівщина», про соціокультурні проекти Наукової бібліотеки національного університету «Чернігівський колегіум імені Т.Г.Шевченка розповіла провідний методист Руднік Інна Володимирівна.

   Конференція пройшла на високому рівні і професійному підйомі. Щиро дякуємо за організацію.

 

 

 

 

   Науково-методичний семінар бібліотек закладів вищої освіти Чернігівського регіону — 14 березня. Обговорювались проблеми та шляхи їх вирішення впровадження УДК у роботу бібліотек. З вітальним словом до присутніх звернулась директор Наукової бібліотеки кандидат педагогічних наук, голова Методичного об’єднання бібліотек Чернігівського регіону Ганна Григорівна Макарова. Зустріч колег відбулась плідно у робочій атмосфері.

 

   1 березня 2017 року у Науковій бібліотеці ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка відбулась науково-практична конференція «Роль бібліотек у профорієнтаційній діяльності навчальних закладів. Завдання, місія, результат».

Матеріали конференції:

Materiali-konfer-2017 (2.4 MiB)

Програма конференції:

ПРОГРАМА (152.8 KiB)

 

 

 

wp_20161010_006

 

   10 жовтня 2016 року у рамках консультацій, обміну досвідом з колегами різних структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету було проведено семінар-практикум «Електронний переоблік фонду, переваги, недоліки, опрацювання результатів за програмою «УФД/Бібліотека». Бесіда-діалог фахівців продовжилася практичними заняттями у науково-бібліографічному, відділі комплектування, наукової обробки документів та організації каталогів, абонементі наукової, навчальної літератури та читальному залі. Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення надав консультації з конвертування, обробки та підведення підсумків переобліку.

   Обмін думками, обговорення непорозумінь, які з’являються в процесі роботи, практична допомога – дієвий результат зібрань спеціалістів, від якого всі отримують додаткову інформацію і підвищення фахового рівня.

 wp_20160817_067

   17-18 серпня 2016 року працівники Наукової бібліотеки  ЧНПУ  імені  Т. Г. Шевченка взяли участь в обласній науково-практичній конференції «Краєзнавча діяльність бібліотек Чернігівщини: до 25-річчя незалежності України», яка проходила у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Програмою конференції було передбачено поїздку до славного містечка над Сновом – Седнів. Незабутні враження від подорожі та багато цікавої інформації (презентація) з краєзнавства почерпнули учасники зібрання.

 

семінар Київ

 

   2 червня об 11.30 у читальній залі відбувся семінар «Можливості платформи Web of Science (Thomson Reuters) для якісних наукових досліджень, навчання та підвищення кваліфікації фахівців педагогічного профілю».

   У семінарі взяли участь бібліотекарі Наукової бібліотеки ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, колеги з інших бібліотек міста, науковці університету.

 

 

практикум

   17 травня 2016 року у читальній залі Наукової бібліотеки відбувся практикум на тему: «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування наукових документів».

   Учасниками були представники структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

   Метою професійного зібрання було обговорення нагальних практичних питань, обмін досвідом, новинками та думками з врахуванням специфіки кожного вишу і бібліотеки.

   Знайти спільні рішення з тих питань, які потребують колегіального аналізу – завдання, яке стояло перед учасниками засідання.

 

IMG_5745

 

 

 19.11.2015 Науково-практична конференція «Бібліотека вишу: проблеми сьогодення, погляд у майбутнє».