Михайло Старицький

Старицький, М. П. Твори в 8-ми т. Т.1. Поетичні твори. / М. П. Старицький. — Київ : Дніпро, 1963. – 630 с.

Восьмитомне зібрання творів видатного українського письменника і культурного діяча Михайла Петровича Старицького є першим виданням, що охоплює всі його значні відомі твори.

Старицький, М. П. Твори в 6-ти т. Т.1. Поетичні твори / М. П. Старицький. — Київ : Дніпро, 1989. — 543 с. : іл.
 
Том.1. Поетичні твори
Том 2. Драматичні твори
Том 3. Драматичні твори
Том 4. Драматичні твори
 Том 5. Повісті
 Том 6. Оповідання. Статті. Автобіографічні твори.
Старицький, М. П. Твори в 2-х т. : повісті. Т.1. Поезії. Повісті. Оповідання. / М. П. Старицький. — Київ : Дніпро, 1984. — 645 с.

Старицький, М. П. Твори в 2-х т. Т. 2. Драматичні твори / М. П. Старицький. — Київ : Дніпро, 1984. — 654 с. : іл.

До першого тому ввійшли його кращі поезії, повісті та оповідання, в яких відображено побут пореформеного села («Розсудили», «Лихо» та ін..), життя акторів, події історії.
Другий том вміщує  дев’ять кращих п’єс М. Старицького.

Старицкий, М. П. Повести и рассказы : ист. роман / М. П. Старицкий. — Київ : Дніпро, 1986. — 436с.

До книги класика української літератури М. П. Старицького увійшли твори, написані російською мовою, історичні повісті «Червоний диявол» і «Перші шуліки», соціально-психологічні і гостросюжетні розповіді «Над прірвою», «Благодійник», «Зірниця».

Старицький, М. П. П’єси / М. П. Старицький. — Київ : Дніпро, 1979. — 247 с.

До однотомника ввійшли кращі драми Михайла Старицького, в яких показано соціальні протиріччя в українському пореформеному селі («Не судилось», «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці») та діяльність прогресивних митців, що прагнуть своєю працею вірно служити народові.

Старицький, М. П. Останні орли : іст. повість із часів гайдамаччини / М. П. Старицький. — Львів : Каменяр, 1990. – 440 с.

Історична повість українського письменника-класика – широке полотно про Коліївщину, повстання українського народу 1768 року на правобережній Україні під проводом Залізняка та Гонги проти польського панства і католицького духовенства.

Старицький, М. П. Руїна; Облога Буші / М. П. Старицький. — Київ : Укр. центр духов. культури, 1996. – 280 с.  

В історичних творах класика української літератури Михайла Старицького відтворені яскраві сторінки славної боротьби українського народу зі своїми поневолювачами під час визвольної війни 1648-1654 рр.

Старицкий, М. П. Разбойник Кармелюк : ист. роман / М. П. Старицкий. — Київ : Дніпро, 1988. — 687 с. 

Роман класика української літератури М. П. Старицького про народного героя Устима Кармалюка — керівника селянського руху проти кріпацтва на Правобережній Україні в першій половині ХІХ століття.

Старицкий, М. П. Богдан Хмельницький : трилогия. Кн.1. Перед бурей / М. П. Старицкий. — Київ : Дніпро, 1987. — 646 с.
Старицкий, М. П.  Богдан Хмельницький. Кн.2. Буря / М. П. Старицкий. — Київ : Дніпро, 1987. – 671 с.
Старицкий, М. П. Богдан Хмельницький : трилогия. Кн.3. У пристани / М. П. Старицкий. — Київ : Дніпро, 1987. – 606 с.

   У романі М. Старицького «Перед бурею», який є першою книгою трилогії «Богдан Хмельницький», зображені події, що передували Національно-виз­вольній війні українського народу (1648−1654 рр.). На широкому історичному тлі автор показує побут епохи, розгул польської шляхти, безправ’я українського селянства та козацтва, військові виправи запорожців і підготовку до загальнонародної збройної боротьби проти Польщі.
   У другому томі трилогії «Богдан Хмельницький». Зображені події  початку визвольної війни українського народу (1648−1654 рр.). У центрі твору розгортаються картини підготовки та битв на Жовтих Водах і під Корсунем, які закінчилися повною перемогою повстанців і поразкою головних військових сил Речі Посполитої.
   Роман М. Старицького «На пристані» — третя, завершальна книга трилогії «Богдан Хмельницький». У романі зображені події Національно-визвольної війни українського народу (1648−1654 рр.) проти польської шляхти та уніатів, битви під Пилявцями, Збаражем, Берестечком.