Георгій Якутович

 

Енциклопедія історії України. Т. 10. Т — Я / редкол.: В. А. Смолій (голова) [та ін.]. — К. : Наукова думка, 2013. — 784 с. : іл..

     В енциклопедії представлено відомості про видатних громадських діячів, учених, діячів культури та мистецтва, освіти, основні історичні події в Україні, охарактеризовано життя українців в інших державах, надано відомості про окремих видатних людей планети, тим чи іншим чином пов’язаних з Україною та про вчених, які істотно вплинули на розвиток історичної науки. ЕІУ є працею великого колективу науковців України, в якій підбито підсумок здобуткам національної історіографії.

 

Лагутенко, О.  Георгій Якутович: графічний контур майбутнього / О. Лагутенко // Образотв. мистец. — 2006. — № 1. — С. 96-101.

     Журнал виходить з 1970 року, як двомісячний ілюстрований журнал з питань теорії та практики українського образотворчого мистецтва. Основні рубрики журналу: проблеми естетики і теорії мистецтва, мистецька спадщина, постаті в національних культурах, сучасне мистецтво, мистецька освіта, презентація, дослідження, знахідки, мистецькі події, напівзабуті імена та ін.

 

Митці України : енциклопедичний довідник / за ред. А.В. Кудрицького. — К. : Укр. енциклопедія, 1992. — 846 с.

     Енциклопедичний довідник, присвячений митцям, пов’язаним з Україною; формат видання (однотомник) є значним і солідним джерелом, що надає короткі відомості про головних діячів різних видів мистецтва України, а також інших країн, творчість яких пов’язана з Україною.

 

Касіян, В. І. Про мистецтво : вибр. статті / В. І. Касіян. — Київ : Мистецтво, 1970. –279 с.

     Видання книги «Про мистецтво» обіймає вибрані статті, рукописні матеріали доповідей, виголошених на зборах художників, з’їздах і пленумах митців, на різних теоретичних конференціях художників і мистецтвознавців, на ювілеях тощо.
     В цілому вони охоплюють період від 1927 по 1970 рік, тобто понад сорок років творчої, наукової, педагогічної й громадської діяльності Касія́на Васи́ля Іллі́ча, відомого українського художника, графіка, народного художника, професора Київського художнього інституту.