Конференції і семінари

 

   Листопад 2023 р. он-лайн семінар «Працюємо он-лайн: обслуговування користувачів в умовах дистанційного навчання»

   Нинішні соціально-економічні умови та воєнний стан в Україні ставлять перед бібліотекою актуальні завдання — максимальне задоволення інформаційних, освітніх, культурних запитів і потреб користувачів, враховуючи  зміни характеру взаємовідносин.Тому в умовах дистанційного навчання обговорили питання з обслуговування віддалених користувачів бібліотеки та надання доступу до ресурсів Бібліотеки через мережу інтернет, довідково-бібліографічне обслуговування (ДБО) за допомогою сервісу «Віртуальна довідка», доступ до повних текстів документів електронної бібліотеки (ЕБ), доступ до власних електронних ресурсів (повнотекстові видання Бібліотеки, віртуальні виставки, інноваційно-освітні проєкти, презентації) тощо.

 

   Вересень 2023 р.  он-лайн науково-практичний семінар «Наукова бібліотека в мережі Facebook. Бути там, де читач»

   На науково-практичному семінарі працювали над аналізом використання бібліотеками ВНЗ можливостей соціальної мережі Facebook, як засобу комунікацій із користувачами через мережу Інтернет.  Обговорено організацію та ведення бібліотечних сторінок у Facebook, особливості використання сучасних технологій у період обмеженого доступу до традиційних носіїв інформації, надання якісної інформації, можливі недоліки та припущення щодо їх причин та усунення.

                 

   20 квітня 2023 р.  «Трансформація роботи бібліотек в умовах воєнного стану»

   На базі наукової бібліотеки НУЧК імені Т.Г.Шевченка пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція, метою проведення якої був розгляд напрямків роботи бібліотек різних рівнів в умовах воєнного стану, вирішення нагальних проблем, координація та обмін досвідом роботи.

 

 

   2022 р. грудень семінар –практикум «Бібліографічні списки: методика складання, нормативні документи» (спільно з Центром професійного розвитку педегогічних працівників Чернігівської міської ради для шкільних бібліотек міста Чернігова.)

   Метою семінару-практикуму було надання відомостей щодо методики складання списку  літератури, основних правил розміщення бібліографічних записів, правил оформлення списку використаних джерел, розглянуто типові приклади бібліографічного опису.

 

   2022 р. жовтень  науково-практичний он-лайн семінар «Бібліотека – місце традицій та простір інновацій»

   На семінарі говорили про актуальні проблеми книги і бібліотеки в єдиному інформаційному просторі, де поряд із традиційними послугами, широкого розвитку набувають нові способи створення та передачі інформації, а сучасний бібліотечний простір забезпечує користувачу свободу вибору необхідної інформації та спрямований на формування інформаційної культури користувачів, як невід’ємної складової сучасної вищої освіти.

 

2022 р. листопад он-лайн семінар «Професійна діяльність бібліотек в епоху змін»

Розглянуто актуальні питання інформаційно-аналітичної діяльності та управління електронними ресурсами бібліотек, опрацювання і зберігання

Інформаційних ресурсів, дистанційне інформаційно-аналітичне обслуговування користувачів, інновації у культурно-просвітницькій діяльністі бібліотек, впровадження електронних виставок та ін.

     2021 р. листопад конференція «Інтеграція науки у світовий інформаційний простір: роль та місце бібліотеки ЗВО»

   На конференції підіймались та обговорювалися важливі питання  розвитку та впровадження спектра послуг наукової бібліотеки у процеси збільшення представництва університетської спільноти в глобальному просторі наукових комунікацій,  забезпечення необхідними вітчизняними та світовими інформаційними ресурсами, створення та упорядкування профілів університету, впровадження  наукометричних методів в роботу університету та бібліотеки, доступність та цитованість наукових публікацій, підтримки та наповнення репозитарію, академічну доброчесність авторів публікацій, тощо.

   2021 р. березень  он –лайн семінар «Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти»

   В он-лайн форматі говорили про бібліотеку, як культурно-інформаційний центр із загальним великим відкритим простором для отримання та обміну інформацією, новими стандартами надання освітніх, культурних, дозвіллєвих послуг, цікаві творчі проєкти, доступність до інформаційних технологій.

   Не оминули питання професіоналізму, ерудиції  працівників, людяності та гостинності в бібліотеці.

      У лютому 2020 року в читальному залі НБ відбувся семінар «Сучасний менеджмент бібліотечних фондів». Учасники семінару ділилися досвідом з питань формування, обліку, зберігання бібліотечних фондів.
 

  

 

   23-24 квітня 2019 року працівники Наукової бібліотеки Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка взяли участь у науково-практичній конференції «Сучасні стратегії розвитку бібліотеки в структурі інформаційного забезпечення навчального процесу і наукової діяльності ЗВО», яка відбулася у Науковій бібліотеці Чернігівського національного технологічного університету.

   Учасниками конференції були, окрім чернігівських бібліотекарів, іще й професіонали з київських бібліотек ЗВО.

   Високий рівень організації конференції, доброзичливість і гостинність господарів відчувалася  в усьому –  від зустрічі біля університету, домашньої випічки, цікавих  екскурсій бібліотекою і містом, до змістовних доповідей про інноваційний підхід і сучасні тенденції діяльності університетської бібліотеки.

   З вітальним словом до учасників конференції звернулася  директор наукової бібліотеки Мороз Наталія Вікторівна. Представила гостей і надала слово директору бібліотеки Київського Національного університету будівництва і архітектури  Хілобоченко Наталії Іванівні для презентації її книги «Открытое окно». І полинули її  вірші, оповідання про людські долі і почуття.., позитивні емоції зашкалювали, доводили до сліз…Талановитість і глибока мудрість автора вражали, у поєднанні з досить непростою долею…

   Не менше вражень було і від пленарного засідання, від змістовних виступів фахівців. Отримали інформацію від Наталії Вікторівни про бібліотеку університету як наукове видавництво, від інших колег – про сучасні інтернет-комунікації в бібліотеці, про роботу з Metadata Manager на платформі Сrossref, ознайомилися з проектом бібліотеки “Унікальна Чернігівщина», про соціокультурні проекти Наукової бібліотеки національного університету «Чернігівський колегіум імені Т.Г.Шевченка розповіла провідний методист Руднік Інна Володимирівна.

   Конференція пройшла на високому рівні і професійному підйомі. Щиро дякуємо за організацію.

 

 

 

 

   Науково-методичний семінар бібліотек закладів вищої освіти Чернігівського регіону — 14 березня. Обговорювались проблеми та шляхи їх вирішення впровадження УДК у роботу бібліотек. З вітальним словом до присутніх звернулась директор Наукової бібліотеки кандидат педагогічних наук, голова Методичного об’єднання бібліотек Чернігівського регіону Ганна Григорівна Макарова. Зустріч колег відбулась плідно у робочій атмосфері.

 

   1 березня 2017 року у Науковій бібліотеці ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка відбулась науково-практична конференція «Роль бібліотек у профорієнтаційній діяльності навчальних закладів. Завдання, місія, результат».

Матеріали конференції:

Materiali-konfer-2017 (2.4 MiB)

Програма конференції:

ПРОГРАМА (152.8 KiB)

 

 

 

wp_20161010_006

 

   10 жовтня 2016 року у рамках консультацій, обміну досвідом з колегами різних структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету було проведено семінар-практикум «Електронний переоблік фонду, переваги, недоліки, опрацювання результатів за програмою «УФД/Бібліотека». Бесіда-діалог фахівців продовжилася практичними заняттями у науково-бібліографічному, відділі комплектування, наукової обробки документів та організації каталогів, абонементі наукової, навчальної літератури та читальному залі. Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення надав консультації з конвертування, обробки та підведення підсумків переобліку.

   Обмін думками, обговорення непорозумінь, які з’являються в процесі роботи, практична допомога – дієвий результат зібрань спеціалістів, від якого всі отримують додаткову інформацію і підвищення фахового рівня.

 wp_20160817_067

   17-18 серпня 2016 року працівники Наукової бібліотеки  ЧНПУ  імені  Т. Г. Шевченка взяли участь в обласній науково-практичній конференції «Краєзнавча діяльність бібліотек Чернігівщини: до 25-річчя незалежності України», яка проходила у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Програмою конференції було передбачено поїздку до славного містечка над Сновом – Седнів. Незабутні враження від подорожі та багато цікавої інформації (презентація) з краєзнавства почерпнули учасники зібрання.

 

семінар Київ

 

   2 червня об 11.30 у читальній залі відбувся семінар «Можливості платформи Web of Science (Thomson Reuters) для якісних наукових досліджень, навчання та підвищення кваліфікації фахівців педагогічного профілю».

   У семінарі взяли участь бібліотекарі Наукової бібліотеки ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, колеги з інших бібліотек міста, науковці університету.

 

 

практикум

   17 травня 2016 року у читальній залі Наукової бібліотеки відбувся практикум на тему: «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування наукових документів».

   Учасниками були представники структурних підрозділів Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

   Метою професійного зібрання було обговорення нагальних практичних питань, обмін досвідом, новинками та думками з врахуванням специфіки кожного вишу і бібліотеки.

   Знайти спільні рішення з тих питань, які потребують колегіального аналізу – завдання, яке стояло перед учасниками засідання.

 

IMG_5745

 

 

 19.11.2015 Науково-практична конференція «Бібліотека вишу: проблеми сьогодення, погляд у майбутнє».