Микола Святоша

 

Благоверные князья и святые земли Черниговской. — Чернигов : Деснянська правда, 2009. — 236 с.

   У книзі наведені діяння во славу Христа чернігівських князів, а також святителів, преподобних, мучеників, блаженних, що мають відношення до Чернігово-Сіверської землі. 

 

Горський, В. С. Святі Київської Русі / В. С. Горський. — К. : Абрис, 1994. — 176 с.

   Що таке святість? Кого відзначали як святих наші предки? Які, передусім, моральні якості вирізняли тих, кого вшановували як святих у Київській Русі? На ці питання дає відповідь відомий український філософ у пропонованій книзі. У ній оповідається також про життєвий подвиг княгині Ольги, князів Володимира Великого, Бориса і Гліба, засновників Києво-Печерської лаври Антонія і Феодосія тощо. Написана на грунті аналізу оригінальної літератури києворуської доби, книга адресована всім, хто цікавиться історією української духовної культури.

 

Картины церковной жизни Черниговской епархии : Из истории 9-го века. Посвящается Черниговской епархии. — К., 1911. — 207с.– с.24

   Чернігів. Це красиве древнє місто на півночі України має багату історію. Книга «Картини церковного життя Чернігівської Єпархії з IX вікової її історії» з церковною точністю описує славне минуле цього чудового міста.

 

Котляр М. Ф. Святослав Давидович // ЕнциклопедіяісторіїУкраїни : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; ІнститутісторіїУкраїни НАН України. — К. : Наук. думка, 2012. — Т. 9 :Прил — С. 944 . : іл. — С. 487.

 

Чугаєва І. K. Чернігівський князь Микола Святоша // Семінаріум. Церква-ментальність-культура: питанняісторії та історіографії. — Чернігів, 2010. — Вип. 2. — С. 42–54.