Степан Бандера — життя, присвячене свободі

    Біографія Степана Бандери – вражає. Протягом десятиліть він був організатором підпільної боротьби проти трьох держав – Другої Речі Посполитої, Третього Рейху та Радянського Союзу.
Бандера очолив нелегальну Організацію українських націоналістів на західно-українських землях у критичний час боротьби з польською окупацією у 1930-х роках, продовжив боротьбу з німецькою окупацією, потрапив у німецьке ув’язнення, опинився в еміграції, звідки далі організовував роботу з метою підтримки руху опору та протистояння вже радянській владі.
    Його внесок є не лише практичним, але й символічним. Саме постать Бандери стала консолідуючою для формування образу українського націоналізму та безкомпромісною в боротьбі за незалежність.
    Саме таким запам’ятали Степана Бандеру. Звичайно, що символ може відрізнятися від реальної людини у життєвих обставинах, але він залишається актуальним до сьогодні.

 

 

 

Гордасевич Г. Л. Степан Бандера-людина і міф / Г. Л. Гордасевич. Київ : «Бібліотека Українця», 2001. 144 с.

 

 

 

Дужий П. За яку Україну боровся Степан Бандера? / П. Дужий. Івано-Франківськ : Конгерс Українських Націоналістів, 1997. 20 с.

 

 

 

Кук В. Степан Бандера (1909-1999 рр.) / В. Кук. Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1999. 48 с.

 

 

 

Варшавський акт обвинувачення Степана Бандери та товаришів / Упоряд. М. Посівник. Львів : Вид-во «Мс», 2005.  144 с. : іл.

 

 

 

Степан Бандера: документи і матеріали (1920-1930 рр.) / Упор. М. Посівнич.  Львів, 2006. 248 с.

 

 

 

Треті Бандерівські читання «Візія Української держави в ідеології українського націоналізму» : зб. матеріалів / Наук.-дослід. ін-т українознавства [та ін.] ; упоряд. Т. Бойко, Б. Галайко, Ю. Сиротюк. Івано-Франківськ : Місто НВ, 2016. 394 с.

 

 

 

Климишин Микола. Спомини про провідника ОУН Степана Бандеру. В поході до волі : спомини. Т. 1. М. Климишин. Торонто : Ліга Визволення України і Дослідного Ін-ту Студіюм, 1975. 430 с. С. 67−115.