«Динамо» — 90!

13 травня 2017 року найтитулованішому клубу нашої країни та колишнього СРСР – київському «Динамо» – виповнюється 90 років. За свою майже сторічну історію «біло-сині» двічі вигравали Кубок володарів Кубків, перемагали в Суперкубку УЄФА, 13 разів здобували звання чемпіонів Радянського Союзу, та 15-ть – України.

 Блохин, О. В.   Гол, который я не забил : Повесть о футболе / О. В. Блохин. – Киев : Молодь, 1981. – 158 с.

Від автора: «В этой книге я рассказываю о товарищах, о себе и о том футболе, который познал на собственном опыте и составил о нём твёрдое мнение».

 

 

Блохин, О. В.   Право на гол / О. В. Блохин, Д. А. Аркадьев.  – Москва : Физкультура и спорт, 1984. – 224 с.

Олег Блохін розповідає про своє футбольне життя журналісту Деві Аркад’єву, який доповнює і коментує футболіста. В книзі описані найцікавіші матчі, в яких Блохіну, гравцю київського «Динамо» і збірної довелося брати участь.

Блохин, О. В.   Футбол на всю жизнь : документ. повесть / О. В. Блохин, Д. А. Аркадьев. – Киев : Вэсэлка, 1989. – 391 с.

Ця книга — наче сповідь Олега Блохіна. Він розповідає про своє життя у футболі, про цікаві події, в яких йому, гравцю київського «Динамо» і збірної СРСР, довелося брати участь.

Блохин, О. В.   Экзаменует футбол : повесть о футболе, написанння совместно с И. Заседой / О. В. Блохин. – Киев : Молодь, 1986. – 206 с.

Заслужений майстер спорту СРСР, гравець футбольної команди «Динамо» (Київ) Олег Блохін, розповідає про свій шлях у великому спорті, про проблеми, які хвилюють футболістів.

Горбунов, А. А.   Лауреаты «Золотого мяча» : о Л. Яшине, О. Блохине, И. Беланове / А. А. Горбунов. – Москва : Физкультура и спорт, 1989. – 45 с.

В книзі йдеться про видатних футболістів: Льва Яшина, Олега Блохіна, Ігоря Беланова.

«Динамо» Киев : фотоальбом / авт. фото Е. И. Шаинский, И. М. Шаинский. – Киев : Мистецтво, 1988. – 180 с.

Лобановский, В. В.   Бесконечный матч / В. В. Лобановский ; лит. запись А. Горбунова. – Москва : Физкультура и спорт, 1989. – 189 с.

Автор книги — заслужений тренер СРСР В. В. Лобановський, який очолював київське «Динамо» і збірну СРСР по футболу, — ділиться з читачами своїми роздумами про гру і спостереженнями за футбольним життям як в нашій країні, так і за кордоном.

Мирский, В. И.  Атакующая вершины  / В. И. Мирский, Б. А. Семибратский. – Киев : Здоров’я, 1980. – 279 с.

Книга розповідає про створення колектива київського «Динамо» як команди міжнародного класа, про їх виступи на всесоюзних та європейських турнірах.

Прибыловский, Л. П. Тренеры большого футбола / Л. П. Прибыловский. – Москва : Физкультура и спорт, 1980. – 167 с.

М. Козлов, К. Квашнін, Б. Аркадьєв, М. Якушин, В. Маслов, Г. Качалін, М. Морозов, К. Бесков — з ціми іменами пов’язано багато славетних перемог вітчизняних майстрів шкіряного м’яча.

Скоцень, О. Львівський «Батяр» у Київському «Динамо» / О. Скоцень. – Київ, 1992. – 224 с.

Це своєрідна енциклопедія пам’яті про українських змагунів копаного м’яча, яку потрібно тримати постійно під руками, перечитувати вголос перед аудиторією, вдумуватись в кожну сторінку, в кожен рядок, за яким вистраждана, героїчна історія народу, його незламної волі стійкості в борні за незалежність і самостійність.

 

Старостин, Н. П. Футбол сквозь годы / Н. П. Старостин. – Москва : Советская Россия, 1989. – 204 с.

Як пише автор: ця книга — змога поглянути на футбол крізь роки, які прожиті разом з країною, про долі, які стали часткою нашої футбольної історії.

Филатов, Л. И. Форварды : репортаж о репортаже / Л. И. Филатов. – Москва : Физкультура и спорт, 1986. – 160 с.

До вашої уваги збірник нарисів о кращих форвардах вітчизняного футболу, членах клубу імені Григорія Федотова.