Едуард Усов

    Легендарний художник з Прилук, геній акварелі — Едуард Усов. Народила його корюківська земля, а славу художника принесла земля молдавська. Та прилучани вважають Едуарда Усова своїм, бо в Прилуках зростав і навчався, тут взяв початок його мистецький талант, звідси поїхав здобувати професійну освіту спочатку до Києва, до училища декоративно-прикладного мистецтва, а згодом – до Кишинівського художнього училища ім. І. Рєпіна. У Прилуки, до матері, й повернувся у 1974 році визнаним майстром, членом Спілки художників СРСР. Він брав участь у міжнародних виставках у Канаді (1967) й Болгарії (1967), у багатьох всесоюзних і республіканських виставках. Усього 45 виставок. З картинами самобутнього митця знайомилися у Монголії, Чехії, Німеччині (Берлін), Латвії (Рига), Азербайджані (Баку), Литві (Вільнюс), Молдавії (Кишинів).

     За свій короткий вік Едуард Прокопович Усов написав близько двох тисяч картин.

Забарний О. Згадуючи майстра: [Художник з м. Корюківка Едуард Усов] / О. Забарний. Літ. Чернігів. 2007. № 1. С. 129-136.
Ярова Г. Світло і тінь у житті і творчості Едуарда Усова : художник з Прилуччини / Г. Ярова  Прилуки. Фортеця : культуролог. часоп. Прилуки, 2008. № 1 : травень. С. 63-72.