Гетьман Війська Запорозького

 

Горобець, В. Павло Полуботок / В. Горобець. — К. : Житомирська облдрукарня, 2009. — 64 с.

  У книзі в науково-популярному форматі розповідається про визначного українського гетьмана Павла Полуботка, мученицька смерть якого в казематах Петропавлівської фортеці за українські інтереси поставила його в один ряд із найшановнішими нашими гетьманами Богданом Хмельницьким, Петром Дорошенком, Іваном Мазепою. Простежено походження роду Полуботків, родинні зв’язки майбутнього наказного гетьмана, господарську й політичну діяльність. Відображено самовіддане протистояння Павла Полуботка з Малоросійською колегією та Петром І проти політики Петербургу, спрямованої на ліквідацію Гетьманату. Для всіх, хто цікавиться українською історією.

 

Коваленко, О. Б. Павло Полуботок — політик і людина / О. Б. Коваленко. — Чернігів : Деснянська правда, 1996. – 93 с.

   Спираючись на документи, свідчення учасників і доробок  своїх попередників, автор не тільки висвітлює діяльність чернігівського полковника і наказного гетьмана Лівобережної України Павла Полуботка (1660-1724), але й намагається зрозуміти його суперечливу особистість у культурно-історичному контексті доби Бароко.  Для науковців, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.

 

Павло Полуботок — український гетьман / Упоряд. В.О. Заминский. — К. : Либідь, 1990. — 48с.

   Павло Полуботок… Хто він, якого роду-племені, чим уславив своє ім’я, навіки вписавши його в українську історію? Про це, а також про пошуки легендарної Полуботкової спадщини можна дізнатися з цієї книжки.