Художня спадщина

 

Кобилянська О. Ю. Твори в 2-х т. Т.1, 2 / О. Ю. Кобилянська. Київ : Дніпро, 1983. 571 с.

   Перший том творів Ольги Кобилянської включає повість з життя інтелігенції «Царівна», вибрані новели й оповідання, що відображають характерні особливості її художньої прози. До тому входить автобіографічна новела «З юних літ Марії», що до цього часу не друкувалася в збірках творів письменниці.

    До другого тому творів класика української літератури ввійшли повісті «Земля», «В неділю рано зілля копала…»; оповідання, новела з народного життя «Вовчиха».

 

  Кобилянська О. Ю. Вибрані твори : повість, оповідання / О. Ю. Кобилянська. Київ : Інтелект-арт, 2008. 432 с. : іл. 

   До книги увійшли романтична, схожа на легенду, повість видатної української письменниці «В неділю рано зілля копала…» та ряд оповідань. У повісті створено яскраві, глибоко психологічні образи, відображено старовинні звичаї гуцулів, незабутні картини карпатської природи. Великий інтерес становлять також оповідання про долю буковинського селянства кінця XIX — початку XX століття.

 

Кобилянська О. Ю. В неділю рано зілля копала… : повість, оповідання / О. Ю. Кобилянська. Київ : Рад. школа, 1986. 462 с. : іл.

   В неділю рано зілля копала» Ольги Кобилянської – соціально-побутова повість, за сюжетну основу якої авторка взяла відому пісню «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Головний герой твору Гриць покохав двох дівчат, за що і поплатився життям.

 

Кобилянська О. Ю. Земля / О. Ю. Кобилянська. Київ : Худ. лит., 1963. 296 с.

   Повість «Земля» — соціально-психологічний твір , що став знаменним явищем в українській літературі і поставив авторку у ряд найвидатніших художників світу. На прикладі життя однієї сім’ї письменниця показує внутрішній світ героїв твору і коріння злочину шукає не стільки у прагненні володіти власністю, скільки в глибинах людських сердець.

 

Кобилянська О. Земля. Людина / О. Кобилянська. Київ : Школа, 2006. 68 с. (Б-ка шк. класики).

   До цієї книжки увійшли кращі повісті видатної української письменниці Ольги Кобилянської (1863-1942). «Земля» і «Людина». Драматизмом сюжетів, глибиною зображення внутрішніх переживань персонажів відзначаються ці твори. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю О. Кобилянської.

 

Кобилянська О. Ю. Повісті; Оповідання; Новели / О. Ю. Кобилянська. Київ : Наукова думка, 1988. 672 с. + портр. — (Б-ка укр. літ.).

   Класичне видання української класики XIX століття від “Наукової думки”.
До книги ввійшли кращі твори видатної української письменниці – оповідання, новели, поетичні твори в прозі, повість “земля” та ін. Тексти супроводжуються історико-літературним коментарем.

 

Кобилянська О. Ю. Слова зворушеного серця : щоденники, автобіографія, листи, статті та спогади / О. Ю. Кобилянська. Київ : Дніпро, 1982. 359 с. : іл.

   Ліричні щоденники, автобіографічні матеріали, листи, спогади, що ввійшли до цієї книжки, розкривають духовний світ письменниці, формування її світогляду, особливостей творчої манери.