«Клод Моне. Геній імпресіонізму»

 

 

Богемская, К. Г. Клод Моне / К. Г. Богемская. — Москва : Искусство, 1984. — 143 с.

   Книга К.Г.Богемской присвячена  представнику французького імпресіонізму Клоду Моне. Життєвий шлях художника показаний на широкому історичному і культурному тлі. Історія імпресіонізму від його зародження до пізніх змін проходить на сторінках книги через докладний опис творчості Моне. До теперішнього часу, мистецтво Моне розглядалося переважно в загальному руслі імпресіонізму, справжня монографія заповнює цю прогалину, приділяючи основну увагу індивідуальним особливостям художньої манери автора.

 

Клод Моне : альбом / авт.-сост. В.А. Кулаков. — Москва : Изобр. искусство, 1989. — 176 с.

 

   В альбомі коротко вміщено творчу біографію Моне, подано репродукції оригінальних полотен одного з провідних художників імпресіонізму, на його сторінках ви знайдете найцікавіші і обговорювані творіння французького живописця.  Додається список репродукцій видатного знавця імпресіонізму.

 

От Моне до Пикассо : французская живопись второй половины ХIХ — начала ХХв. в Эрмитаже. — Л. : Аврора, 1989. — 523с.

   Повне наукове видання ермітажних зборів французького живопису другої половини 19 — 20 століття, по справедливості вважається одним з кращих в світі. Альбом-каталог включає 318 творів, головним чином картин маслом, але, крім того, і кілька робіт, виконаних в змішаній техніці, пастелей і гуашей. Без пастелей Дега або гуашей Пікассо ермітажне зібрання було б неповним, а історія французького живопису виглядала б бідною.