Левко Іванович Боровиковський

 

 

Поезія українського романтизму – К: Елібре, 2008. – 480 с.

До книги ввійшли ліричні твори поетів-романтиків першої половини XIX ст., сповнені романтичних мотивів: невимовної журби, самотності, оспівування кохання. Чимало цих поезій було покладено на музику й пізніше вони стали народними піснями.

 

 

 

Українські поети-романтики 20-40-х років ХIХ ст. — Київ : Дніпро, 1968. — 635 с.

До книги ввійшли оригінальні роетичні твори романтиків, почасти їхні переклади та переспіви, як виняток — зразки драматургії, а також найважливіші критичні статті та окремі листи, які дозволяють глибше зрозуміти ідейно-естетичні засади українського романтизму.

 

 

Боровиковський, Л. І. Твори / Л. І. Боровиковський. — К. : Рад. письменник, 1957. — 283с., портр.

У виданні зібрані балади, пісні, думи, байки, балади Левка Боровиковського – першого українського поета-романтика., а також його переклади з Пушкіна та Міцкевича.
Боровиковський виступив у літературі, як реформатор і новатор, який до певної міри усвідомлював цю свою роль. До того ж це був поет обдарований, талановитий, поет з високим рівнем культури. Він дав високохудожні зразки романтичної поезії — балади, думи, пісні, байки й приповідки, він своїми перекладами одним з перших зробив здобутком української культури твори Пушкіна і Жуковського, Красицького і Міцкевича.

 

 

 

Боровиковський, Л. І. Повне зібрання творів : Балади. Пісні. Думи…. / Л. І. Боровиковський. — К. : «Наукова думка», 1967. — 280с., іл., портр.

 

 

Боровиковський, Л. І. Твори / Л. І. Боровиковський. — К. : Молодь, 1971. — 191с.

Левко Іванович Боровиковський (1808-1889) є одним з визначних українських поетів романтичного напрямку. Він також був байкарем, фольклористом широкого розмаху, народознавцем і лексикографом. До поетичної творчості Боровиковський прийшов від фольклору й під його впливом був усе життя. Писав частково російською мовою.  Великою популярністю користувалась балада «Маруся» (1829), що є вільною переробкою відомої «Светлани» В.А.Жуковського. 

 

 

Боровиковський, Л. І. Твори : Балади, пісні, думи; Байки й прибаутки.Твори та переклади рос. мовою. / Л. І. Боровиковський. — К. : Дніпро, 1980. — 135с., портр.