МАЙДАН – Революція духу

 

 

Виноградов, О. Слово Майдана : публицист. произв. Полиист. исслед. / О. Виноградов. — Киев : Корбуш, 2014. — 528 с. : ил.

   У книзі зібрані сто оповідань учасників і очевидців подій, що сталися на Майдані Незалежності в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. Спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків і течій Майдану допоможуть читачеві дізнатися всю правду про історію «Революції Гідності», а також зрозуміти думки, надії і вчинки тих, хто ціною життя відстоював честь України і гідність свого народу.

 

 

 

Герасименко, О. Майдан після Майдану / О. Герасименко. — Київ : Віпол, 2016. — 136 с.

   Написати цю книгу мене надихнуло сором’язливе замовчування подій на Майдані Незалежності після Революції Гідності. Тим більш, що все частіше можна почути, що Революція ще не закінчилася, вона продовжується. Для багатьох учасників тих подій ще тоді, в лютому 2014 року, було це зрозуміло. Але довелося вибирати: або воювати, або тиснути на владу. Частина активістів залишилася на Майдані. Не всі їх розуміли, багато образливих слів доводилося вислуховувати. Ціле спекотне літо майданівці намагалися контролювати владу, підштовхувати її до реальних дій та проведення реформ.
Однак встояти проти «системи» Майдан не зміг. Тому Революцію ще не закінчено і ми повинні завершити розпочату справу.

 

 

 

 

 

Трайлакало, О. Майдан. Погляд зсередини / О. Трайлакало. — Київ : Вид. Мельник М. Ю., 2018. — 320 с.

 На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми.
   У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Без перебільшення, самовідданість і щоденна робота цих людей із легендарної «Львівської брами» зробили можливими тектонічні зміни в українському суспільстві.
   У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці.
   Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас. І вона насправді захоплює.

 

 

Токмань, Г. Майдан: сторінка живої історії / Г. Токмань. — 2-ге вид., виправл. і доповн. — Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2015. — 104 с.

   У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця XX — початку XXI ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. В есеїстичній формі висвітлено суб’єктивний погляд на протестні суспільні процеси в Україні. У центрі розповіді — ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу т. зв. «масовки» як одного з феноменів Майдану.