Майстри пензля

 

Костянтин Власовський: художник у провінції : альбом-каталог. — Суми : Університетська книга, 2008. — 112 с.

Дане видання — це спроба зібрати разом усі відомі авторам факти з життя і творчості маловідомого художника Сумщини кінці XIX—початку ХХ ст.

 

Володимир Винниченко — художник : альбом. — К. : Мистецтво, 2007. — 224 с.

В альбомі подано мистецький доробок видатного українського письменника і державного діяча Володимира Кириловича Винниченка (1880-1951). Близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями, — цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала в Україну в 2000 та 2002 роках згідно з заповітом його дружини Розалії Винниченко Українська Вільна Академія Наук у США. Нині ця колекція зберігається у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України

 

Художник Ольга Петрова в текстах сучасників / упоряд. О. Петрова; Ін-т проблем сучас. мистец. НАМ України. — Київ : Фенікс, 2020. — 312 с.

Це унікальне видання про унікальну особистість в українському культурному просторі. Воно представляє Ольгу Петрову – мистецтвознавицю, докторку філософських наук, заслужену діячку мистецтв України, кураторку виставок мистців України за кордоном.

 

Тарахан-Береза З. А. Шевченко — поет і художник : (до проблеми єдності образного мислення) / З. А. Тарахан-Береза. — Київ : Наукова думка, 1985. — 184 с.

Книга про геніального українського народного поета, художника, мислителя Тараса Шевченка.
Монографія присвячена питанням взаємозв`язку поеичної і мистецької творчості великого українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка. Висвітлюється доля його поетичної та мистецької спадщини, простежується історія їх дослідження.
На основі значного  фактичного матеріалу аналізуються однойменні поетичні та малярські твори Шевченка.