Марія Матіос

 

 

Матіос М. Букова земля : роман-панорама завдовжки у 225 років. 5-те вид. Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. 928 с.

«Букова земля» – роман-панорама, що охоплює життя п’яти буковинських сімей протягом 225 років, з кінця 18 століття до 2014 року.

 

 

Матіос М. Вирвані сторінки з автобіографії.вид. 2-е. Львів : Піраміда, 2011. 368 с.

Реальний час, що пливе крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час, — такими є основні мотиви книжки «Вирвані сторінки з автобіографії» найпопулярнішої української письменниці Марії Матіос. Книга-дайджест «населена» багатьма відомими і невідомими людьми і подіями, які й складають історичну, психологічну, ідеологічну, культурну та побутову мозаїку українського життя перетину ХХ і ХХІ століть.

 

 

 

Матіос М. Жіночий аркан у саду нетерпіння. Львів : Піраміда, 2007. 308 с. : іл.

Жіночий аркан у саду нетерпіння» – поезія справжньої Жінки. Жінки із плоті й крові, жінки, яка вміє бути щасливою «отут і вже».

 

 

Матіос М. Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах. Львів : Піраміда, 2007. 176 с.

Історія кількох гуцульських родин часів Першої світової війни. Великі пристрасті звичайних людей, легке марево містики, вічні дилеми Любові-Ненависті, Гріха-Спокути… Закони честі вступають у суперечку із законами серця, бо так було споконвіку, і майже ніколи не є навпаки.

 

 

Матіос М. Мама Маріца — дружина Христофора Колумба; Москалиця / М. Матіос ; Худож. С. Іванов. Львів : Піраміда, 2008. 64 с.+48 с. : іл

Марія Матіос укотре не щадить свого читача: більш трагічного сюжету, ніж той, що його пропонує письменниця в повісті «Мама Маріца – дружина Христофора Колумба», мабуть, важко буде відшукати і в світовій літературі.
Оповідь Марії Матіос про бездонність материнської любові співмірна хіба що з грецькою трагедією чи народним епосом.

 

 

Матіос М. Мами : драма на шість дій. 2-ге вид. Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023. 288 с.

У своїй новій книзі Марія Матіос розповідає історії п’яти жінок. Усі вони- різні, у кожної своя доля, але об’єднує їх одне — найстрашніше, що може спіткати маму, — втрата єдиного сина. Кожна переживає горе по-своєму, а разом вони доповнюють одна одну і розкривають усю глибину й розпач трагедії осиротілого материнства.
«Мами́» — важка, драматична книга. Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу й на гострі питання, які порушує відома українська письменниця у своїй найновішій книзі.

 

 

Матіос М. Нація. вид. 5-е. Львів : Піраміда, 2010. 256 с.

М.Матіос пропонує своїм читачам своєрідну українську «скриньку Пандори»-книжку «Нація».
Споконвічні, майже апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі-безчестя, любові-неависті під її пером творять неповторну ауру Слова, Філософії та Пристрасті.

 

 

Матіос М. Солодка Даруся : драма на три життя. вид. 7-е. Львів : Піраміда, 2014. 188 с.

Роман «Солодка Даруся» визначної української письменниці Марії Матіос, без перебільшення, одна з найзнаковіших подій в українській літературі часів Незалежності, це книга про силу людського духу, про боротьбу за людяність і про те, як історія відбивається на долях окремих, звичайних людей.

 

 

Матіос М. Щоденник страченої. Львів : Піраміда, 2005. 192 с.

У «Щоденнику страченої», означеному, як психологічна розвідка, письменниця ніби тримає в руках лазерний скальпель нейрохірурга і водночас з притаманною їй прискіпливістю адвоката досліджує внутрішню драму закоханої людини, демонструє елементи психологічного трилера, в якому органічно поєднано сюжет і потік свідомості, детективність розповіді і новелістичний фінал, тілесну чуттєвість і психоаналітику