Олена Теліга

 

 

Теліга, О. Листи. Спогади. / О. Теліга. Київ : Вид-во імені О. Теліги, 2003. 400с., іл

   У книжці наведено 65 листів і листівок талановитої української поетеси, активної громадської діячки Олени Теліги до різних адресатів: Михайла Теліги, Наталії Лівицької-Холодної, Дмитра Донцова, Уласа Самчука, Олега Лащенка, Богдана-Ігоря Антонича та інших. Це яскраве свідчення того, якими морально-етичними і світоглядними засадами керувалася вона у своєму житті.
   Другу частину книги становлять спогади сучасників Олени Теліги, а також фотографії, частина яких публікується вперше. Ця публікація листів Олени Теліги та спогадів про неї сприятиме подальшому поглибленому вивченню життєвого та творчого шляху української письменниці-патріотки, що віддала життя за незалежну Українську державу.

 

 

Миронець Н. Олена Теліга / Н. Миронець. Київ, 2009. 62 с. : іл. — (Великі українці).

   У книзі в науково-популярній формі розповідається про життєвий і творчий шлях відомої української поетеси, публіцистки і громадської діячки Олени Теліги, розстріляної нацистськими окупантами в Києві в Бабиному Яру в лютому 1942 року. Означені основні віхи біографії цієї Великої Українки, становлення її поетичного таланту та світогляду як української націоналістки. Вихована в зросійщеній родині, вона повернулася до своїх національних коренів і стала полум’яною українською патріоткою, палкою поборницею відновлення самостійної Української держави. Для всіх, хто цікавиться українською історією та літературою.

 

 

Олена Теліга: громадське і духовне покликання жінки : Матеріали наук. конференції. Київ : Вид. ім. Олени Теліги, 1998. 108с. : з іл. + портр.

   Пропонована книга є збірником матеріалів Всеукраїнської наукової конференції «Олена Теліга: громадське і духовне покликання жінки», проведеної з ініціативи Всеукраїнського жіночого товариства імені О. Теліги у вересні 1997 р. під час святкувань 90-річного ювілею поетеси.
   Зацікавлений читач знайде вперше оприлюднені документи, що дали змогу уточнити дату  й місце народження поетеси, а також інші важливі моменти її біографії.
   Книга є справжнім джерелом знань про життя і творчість Олани Теліги, її переконання.

 

 

Слабошпицький М. «Обов’язок сповнила до кінця…». Олена Теліга. 25 українських поетів на вигнанні / М. Ф. Слабошпицький. Київ, 2012. С. 266-293.

   Автор вибрав 25 імен з-поміж усіх поетів української діаспори, які видаються йому найхарактернішими її представниками. Один з розділів збірки «Обов’язок сповнила до кінця…» присвячений О.Телізі. Видання розраховане на вчителів, студентів та всіх шанувальників українського слова.

 

 

Очеретний О. Олена Теліга: шлях із небуття : драма на 4 дії / О. Очеретний. Київ : Смолоскип, 2006. 68с.

   Герої цієї пронизливої біографічної драми — реальні українські поети та політичні діячі Олена Теліга, Олег Ольжич, Михайло Ситник. Автор обрав за матеріал нетривалий за часом, проте кульмінаційний відтінок життя Олени Теліги: ще жевріють останні надії на можливість боротьби, а потім приходить зрада і загибель.
   Українська культура нині надзвичайно потребує переосмислення культових постатей, спроб побачити реальних людей в ідолах. Ця драма є такою спробою.