Шарлотта Бронте

 

Бронте Ш. Джен Ейр : роман / Ш. Бронте ; Пер. с англ. П. Соколовський. Київ : Вища школа, 1983.  352 с.

   “Джейн Ейр” — безсмертний роман відомої англійської письменниці Шарлотти Бронте, що приніс їй неймовірну славу і став революційним у світовій літературі. Це щира розповідь головної героїні про свою долю і кохання. Кожен епізод якої виписаний психологічно сильно й глибоко. Твір випереджав свій час за важливістю порушених у ньому проблем: особиста та соціальна свобода жінки, питання віри тощо. Ця книга дала початок феміністичному руху в літературі, витримала безліч екранізацій і незмінно займає перші позиції у списках бестселерів.

 

Бронте Ш. Шерли : Роман / Ш. Бронте ; Пер. с англ.  Москва : Гослитиздат, 1963. 631с. с ил.

   «Шерлі» найбільш гостросюжетний роман Шарлотти Бронте. Тут тонко поєднуються класичні «готичні» мотиви  з мотивами класично детективними.
   У невеликому провінційному англійському містечку діє жорстоке таємне товариство, плетуться інтриги і зберігаються небезпечні таємниці найбагатших і респектабельних родин. Але перш за все в романі розігрується драма непростих стосунків чоловіка і двох жінок, що далеко виходять за рамки традиційного «любовного трикутника».

 

Бронте Ш. Городок : Роман / Ш. Бронте ; Пер. с англ. Л. Орел. Москва : Правда, 1990. 477с. с ил.

   Останній роман Шарлотти Бронте «Містечко» — це ще одна історія про жіночу долю, про кохання, людську гідність, про мистецтво і його роль в житті, про силу творчої уяви, яка допомагає долати незгоди буття і творити красу.

 

Бронте Ш. Городок; Энн Бронте. Агнес Грей / Ш. Бронте ; пер. с англ. Київ : Борисфен, 1995. 668 с.

   Книга містить твори відомих англійських письменниць-сестер Бронте. Це романи «Містечко» Шарлотти Бронте та «Агнес Грей» Енн Бронте, сюжети яких дещо подібні.