Софія Ковалевська – перша в світі жінка-професор математики

     

 

Софі́я Васи́лівна Ковале́вська (3 (15) січня 1850, Москва — 29 січня (10 лютого) 1891, Стокгольм) — математик, письменниця і публіцистка, походить з білоруської шляхти.
   Професор Стокгольмського університету.
   Автор праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки та астрономії. Перша жінка, що отримала звання професора математики у Європі.

 

   

 

 

Воспоминания; Повести / С. В. Ковалевская. – М. : Правда, 1986. – 428 с. : ил. – 2 р.

    В цю книгу ввійшли художні твори про життя російського революційного руху, ряд незакінчених оповідань, а також нариси про М.Е.Салтикова-Щедріна та англійської письменниці Дж.Еліот.

 

Научные работы / С. В. Ковалевская. – М. : Акад. наук СССР, 1948. – 368 с. : ил. + портр. – (Классики науки). – 2 р. 25 к.

    У цій книзі зібрані всі,  наукові роботи С.В.Ковалевської. В кінці збірника є додаток з перекладом листів К.Вейерштрасса, з оцінкою робіт і здібностей С.В.Ковалевської.

 

Принцесса науки: Софья Ковалевская : повесть о жизни / Н. Матвеев. – М. : Мол. гвардия, 1979. – 192 с. – (Пионер — значит первый ; Вып. 66). – 35 к.

   В книзі розповідається про складну, трагічну долю. І самоствержена боротьба за право стати вченим, видатним математиком і талановитою письменницею.

 

Воспоминания : повести, к 125-летию со дня рождения / С. В. Ковалевская. – М. : Наука, 1974. – 559 с. : ил. – 2 р. 97 к.

   С.В.Ковалевська належала до російської інтелігенції 70-80-х.років минулого століття. В її творах відтворені передові ідеї тієї епохи. Нажаль талановита письменниця не встигла закінчить деякі твори, вони представлені уривками.

 

С.В. Ковалевская : книга для учащихся / П. Я. Кочина, И. Г. Зенкевич. – М. : Просвещение, 1986. – 80 с. – (Люди науки). – 15 к.

   Автори цієї книги, виклали великий документальний матеріал про знаменитого професора-жінку, яка все своє життя віддала науці .І.також залишила свій помітний слід в історії російської літератури.

 

Воспоминания и письма / С. В. Ковалевская. – изд. испр. и доп. – М. : Акад. наук, 1951. – 574 с. – 2 р. 50 к.

   У книзі   з художнім  описом розповідається  про дитячі та юнацькі роки видатної вченої,  спираючись на достовірні документальні факти. Також  в кінці  викладені листи, в яких висвітлені її наукові погляди, соціально- політичні та особисті.

 

Софья Васильевна Ковалевская, 1850-1891 / П. Я. Кочина. – М. : Наука, 1981. – 312 с. – (Научно-биограф. серия). – 1 р. 20 к.

   Книга присвячена життю і творчості видатного російського математика. Жінки, яка стала однією з перших членів- кореспондентів Петербургської академії наук.

 

Избранные произведения / С. В. Ковалевская. – Москва : Сов. Россия, 1982. – 352 с. – 1 р. 70 к.

   С.В.Ковалевська – видатний математик, талановита письменниця другої половини 19 ст.
   До книги ввійшли основні художні твори, .написані С.В.Ковалевською, нарис М.Е.Салтикова (Щедріна) та вірші.

 

Софья Ковалевская / Л. А. Воронцова. – М. : Мол. гвардия, 1959. – 335 с. + портр. – (Жизнь замечательных людей. Серия биографий ; № 22(288)). – 6 р. 95 к.

   У цій книзі автор, розповідає нам про – про першу російську  жінку-вчену з яскравою долею і визначним  талантом. За кордоном, де здобувала освіту Софія Василівна, приклала не мало зусиль, щоб прокласти собі дорогу в науку В Росії, їй не знайшлось місця. Але вона стала взірцем для багатьох інших жінок які шукали знань своєї справи,  рівних у правах з чоловіками.

 

Воспоминания детства; Нигилистка : повесть: для сред. и ст. шк. возр. / С. В. Ковалевская. – М. : Сов. Россия, 1989. – 300 с. – 75 к.

   В книгу ввійшли твори , про життя революціонерів-народників, і автобіографічні твори.