Три сестри, три князівни, три красуні

   Українки не тільки одні з найкрасивіших, але і наймудріших жінок – про це було добре відомо протягом багатьох століть. Кращі дочки нашої землі здавна входили до багатьох королівських династій і до сих пір шановані на своїй новій батьківщині.
Єлизавета, Анастасія, Анна – доньки Ярослава Мудрого, королеви, завдяки яким Україна має спільну історію зі Швецією, Норвегією, Угорщиною, Францією та іншими європейськими країнами.
   Життєпис доньок Ярослава Мудрого – ніби красива казка.  Три сестри, три князівни, три красуні. Доньки володаря наймогутнішої в Європі держави. До сестер посваталися чи не найдостойніші женихи – скандинавський лицар, угорський принц та французький король. І кожному з них, як і ведеться в казці, вінценосний батько зробив випробування, бажаючи, аби шлюбні союзи доньок були гідними його сили, багатства, мудрості…

 

 

 

Висоцький С. О. Княгиня Ольга і Анна Ярославна – славні жінки Київської Русі / С. О. Висоцький. Київ :Наукова думка, 1991. 104 с.

 

 

 

Волик О. Анна Ярославна — королева Франції. Духовна велич України : наук.-публіц. зб. / упор. І. Новиченко. Київ, 2004. С. 111-114.

 

 

 

Джунь Л. Анна Ярославна — королева Франції, найвпливовіша жінка Європи XI ст. Історія в рід. шк. 2017. № 3. С. 32-42.

 

 

 

Козуля О. Жінки в історіі України. Київ :Укр. центр духовної культури, 1993. 255 с.

 

 

 

 

Котляр М. Ф. Історія в життєписах / М. Ф. Котляр, В. А. Смолій. Київ : Час, 1994. 328 с.

 

Українки в історії / за заг. ред. В. Борисенко. Київ : Либідь, 2004. 326с.
 

 

Косих Г. Едігна — донька Анни Ярославни : [дочка французької королеви Анни Ярославни й онука Ярослава Мудрого] Урядовийкур’єр. 2009. № 35(26 лютого). С. 13.

 

 

 

Небелюк М. Анна Ярославна — українська княжна на королівському престолі Франції в ХІ сторіччі. Париж : Editions S.C.I.P., 1952. 85с.

 

 

 

Висоцький С. О. Що розповідають старовинні хроніки про династичні зв’язки дочки Ярослава Мудрого Єлізавети. Валеологія. 2009. № 23-24(грудень). С. 16-17.

 

 

 

Бондаренко К. Киевская княжна на английском престоле (Агата Киевская) История в профиль. Київ, 2012. С. 99-103.