Твори Степана Руданського

 

 

Руданський С. В. Твори : Співомовки: Пісні. Приказки. Байки. Небилиці / С. В. Руданський. Київ : Київська правда, 2005. 400с.

Книга містить оригінальні твори класика української літератури Степана Руданського: співомовки, пісні, приказки, байки, небилиці.

 

Руданський С. В. Усі твори в одному томі / С. В. Руданський. Київ; Ірпінь : Перун, 2007. 520с. — (Поетична Поличка «Перуна»).

У книжці вперше в історії української літератури вміщено всю творчу спадщину українського поета-самородка Степана Руданського, автора слів дивовижної пісні «Повій, вітре, на Вкраїну» та вікопомних приказок-співомовок, які принесли митцеві любов українського народу та обезсмертили його ім’я.

 

 

 

Руданський С. В. Добре торгувалось : Вибрані твори / С. В. Руданський. Київ : Веселка, 1972. 131с.

До збірки увійшли ліричні твори, співомовка та байки.

 

 

 

Руданський С. В. Казка : для молод. шк. віку / С. В. Руданський. Київ : Веселка, 1980. 16 с.

Казка класика української літератури про те, як кмітливий бідняк перемудрив зажерливого пана.

 

Руданський С. В. Лев і пролев : пісні, приказки, байки, небилиці, переклади та переспіви. Вірші для дітей серед. шк. віку / С. В. Руданський. — Львів : Каменяр, 1980. — 126 с. : іл.

До збірки ввійшли пісні, приказки, байки, небилиці, переклади та переспіви, наповнені глибоким народним гумором. Його герої — люди праці. У сутичках з багатіями вони завжди виходили переможцями. Твори Руданського люблять читачі різного віку, особливо діти, про яких і для ких поет писав.

 

Руданський С. В. Співомовки / С. В. Руданський ; Упоряд., авт. передм. та приміт. М.Л. Гончарук. Київ : Дніпро, 1988. 319с. : іл.

До збірки видатного українського поета вміщено ліричні пісні, веселі й дотепні гуморески – краще з його поетичної спадщини. При цьому збережено авторський поділ творів за жанрами, де пісні – це ліричні поезії, приказки – короткі жартівливі вірші, поетичні обробки народних анекдотів.

 

Руданський С. В. Співомовки : Для молод. шк. віку / С. В. Руданський. Київ : Веселка, 1992. 41с. : іл.

Своїми співомовками Степан Руданський (1834-1873) по праву здобув невмирущу славу народного поета. До цієї книжки ввійшли два гумористичні віршовані оповідання: “Переслів`я” та “Пан і Іван в дорозі”. Написані понад 160 років тому, вони й сьогодні не втратили своїх чарів. Прочитайте кумедну небилицю – життєпис простого хлопчини – чи дотепну історію мандрівки пана з селянином, і ви побачити, як уміли сміятись наші пращури над своїми кривдниками і над власними вадами, як шанували розум, кмітливість, життєрадісність.