Виставка-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів

 

 

 

Антоненко-Давидович Б. Протеже дяді Васі. Слово матері. Київ, 1993. С. 231–242.

Розповідь про заслану у сибірський табір українську дівчину Настю Грицай, яка стала глухонімою у 1933 році в результаті пережитого стресу.

 

 

Барка В. Жовтий князь : повість / В. Барка. — Київ : Наукова думка, 2000. 304 с.

Роман «Жовтий князь» Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958 – 1961 роках і відомий у багатьох країнах світу. Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей.

 

 

Бедзик Ю. Д. Гіпсова лялька : Роман.Київ : ТОВ»ЮГ», 2004. 288с.

Чому чесна людина, сільський вчитель Кондратюк був змушений ховатися від утисків влади, чому тікали в ліс знедолені селяни і чому вже не було нікому рятунку в той лиховісний 33-й рік, читач дізнається з роману українського письменника Юрія Бедзика «Гіпсова лялька», написаного за живими свідченнями й скупими документами чорної пори.

 

 

Гуцало Е. Ф. Улюмджі. Милосердя по-американськи. Родео на акулі : роман, повість, оповідання. Сльози божої матері : повісті. Київ : Рад. письменник, 1988. с. 488-494.

Ніби спокійно, у гараздах плине сільське життя. Буденна праця осявається святами, весіллями, хрестинами. Але ж якась сила отверзає вуста старенькій, котра мовчала всі повоєнні роки,— і страшна правда злітає з тих вуст… Про це — повість «Прокляття». Гострою конфліктністю і психологізмом позначені твори відомого сучасного українського письменника. В центрі уваги автора — життя людей у важкі часи української історії.

 

 

Доляк Н. Ю. Чорна дошка : роман. Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. 368 с

Страшні видіння приходять до Сашка у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти зазирають йому в обличчя скляними очима, німотно благають про допомогу, простягають до нього руки…

Лесь Терновий, прадід Сашка, має що розповісти онуку про цих людей. Бо він — один із них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.

 

 

Кирій І. Голодна весна : автобіографічна повість. Київ : Молодь, 1993. 256 с. : іл.

Автор книжки, відомий український письменник, у своїй повісті розповідає про трагічні події 1933 року, які він хлоп’ям пережив сам, коли здійснювався геноцид проти народу України. На сторінках твору перед читачем постануть жахливі картини голоду і все, що з ним пов’язано: людоїдство, смерть, моральний занепад людини.

 

 

Самчук У. Марія : повість. 2-е вид., стер. Київ : Знання, 2013. 176 с.

Повість Уласа Самчука «Марія» (1933) – це твір, у якому йдеться про боротьбу добра і зла, сутичку між ідеологіями, між віками усталеним селянським способом життя та колективізацією, що призвела до нечуваної трагедії в Україні, до руїни і загибелі роду.