Ярослав (в хрещенні — Георгій) Мудрий — великий князь Київський (з 1019 р.), під час правління якого Русь досягла найвищого розквіту. Він був сином Володимира Великого і полоцької княжни Рогніди. Прізвисько Мудрий закріпилося за Ярославом в офіційній російській історіографії лише в другій половині ХІХ ст., за життя його так не називали. Період правління Ярослава вважається кульмінацією величі Києва, який саме тоді став одним з найбільших міст Європи і в літописах був названий «Матір’ю міст руських».
Дата народження Ярослава не зафіксована в літописних джерелах. Уперше його ім’я подається в літописній статті 988 року «Повісті минулих літ» у переліку 12 синів Володимира. На десятому році життя, 988р., Ярослав був відірваний від матері й поставлений батьком намісником у Ростово-Суздальській землі, в Поволжі.
До уваги користувачів віртуальна виставка документів Наукової бібліотеки до 1040-ї річничі (як уже згадувалося вище, близька дата) від народження великого князя: «Ярослав Мудрий — видатний державний діяч Київської Русі».