Ярослав Мудрий — видатний державний діяч Київської Русі.

Історія України в особах. ІХ — ХVІІІ ст. / В. Замлинський [та ін.]. – Київ : Україна, 1993. – 396 с.

Олег, Олга, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа — такий далеко не повний перелік осіб, про яких йдеться в науково-популярній книзі, — першому виданні в сучасній літературі, що висвітлює значення особи в процесі історичного розвитку України з часів її зародження й до XVIII ст.

Костомаров М. І.  Галерея портретів : біографічні нариси: для серед. та ст. шк. віку / М. І. Костомаров. – Київ : Веселка, 1993. – 326 с. : іл.

Історіографічна портретна галерея М. І. Костомарова налічує тисячі постатей — від простих трудівників, козаків, міщан до князів, королів, царів. У цій книзі відібрані ті постаті, які своїм життям і діяльністю найбільше пов’язані з історією України.

Котляр М. Ф.  Історія України в особах : давньоруська держава / М. Ф. Котляр. – Київ : Україна, 1996. – 240 с.

Історія може бути науково об’єктивною, живою лише тоді, коли розповідатиме про реальних людей, тих, які творили історичний процес, впливаючи на нього й відіграючи тим самим важливу роль в долі свого народу. З низки нарисів про видатних осіб читач дістане уявлення про Давньоруську державу IX-XIII ст. у всьому розмаїтті політичного, економічного і культурного життя.

Сліпушко О.  Таємниці володарів Русі : від Олега до Володимира Мономаха / О. Сліпушко. – Київ : Аконіт, 2003. – 191 с.

Як пише сам автор: ця книжка — перша подорож у світ середньовічних володарів, постаті яких оповиті таємницями. Це подорож у світ певною мірою ідеальний і казковий, бо кожна його сторінка — етап до заповітної Мети, до якої прагне кожен з нас.

 

Сушинський Б. І.  Князі та полководці Стародавньої України / Б. І. Сушинський. – Одеса : ВД ЯВФ, 2006. – 512 с.

Це унікальне видання, в якому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу — всього 57 імен — військових та громадсько-політичних діячів Стародавньої України, через долю яких пізнаємо мужню, трагічну і, водночас, славну історію нашої Вітчизни.

Книга має велике пізнавальне значення, як для учнів та студентів, так і для вчителів, викладачів ВНЗів, науковців, воїнів Збройних Сил України, всіх, хто цікавиться історією Стародавньої України.

Толочко П. П.  Володимир Святий. Ярослав Мудрий / П. П. Толочко. – Київ : АртЕк, 1996. – 216 с.

Дві наймогутніші державні постаті нашої далекої минувшини під досвідченим пером відомого історика являються читачеві у новому освітленні, а їхні діяння і непідвладний часові спадок розкриваються на основі новітніх здобутків української і світової науки.

Толочко П. П.  Київська Русь / П. П. Толочко. – Київ : Абрис, 1996. – 360 с.

Книга присвячена одному із найяскравіших періодів історії України — Київській Русі. Відтворено широку картину політичного, соціально-економічного, культурного розвитку України.

Україна Іncognita / за заг. ред. Л. Івашиной. – Київ : Факт, 2002. – 400 с. – (Б-ка газети «День»)

Історії життя яскравих особистостей — як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, — чиї імена уславили Україну й нерозривно пов’язані з нею. Історія життя українського народу протягом віків. Історія тисячолітньої боротьби людей за свободу й гідне життя.