З Україною в серці

 

«Братня» навала. Війни Росії проти України XII — XXI ст. / В. Брехуненко, В. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко. — Київ : Віпол, 2016. — 248 с.

       У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України XV – XXст. Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.

 

 

Клочко Д. Моя Україна : альбом світлин / Д. Клочко. — К. : Вища школа, 2009. — 240 с.

     Зі сторінок альбому постає така рідна й водночас незвідана земля з гордим іменням Україна: її яскрава різноманітна природа, її унікальні мистецькі та історичні пам’ятки, її щирі, працелюбні та красиві люди. До світлин подано коментарі – історичні довідки, легенди тощо. Для широкого кола читачів.

 

 

Вавричин М. Г. Україна на стародавніх картах (кінець ХV — перша половина ХVІІ ст.) / М. Г. Вавричин, Я. Р. Дашкевич, У. Р. Кришталович. — ДНВП : Картографія, 2004. — 208 с.

     Видання включає репродукції західноєвропейських середньовічних карт із зображенням території України, що зберігаються у фондах знаних львівських бібліотек — Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника HAH України та Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 

Борець Ю. За Україну, за її волю / Ю. Борець. — К. : Вид-во «Світ поліграфії » ТзОВ «Книгодрук», 1998. — 220 с.

     Боротьба ОУН-УПА за Українську Самостійну Соборну Державу – найбільш яскрава сторінка визвольних змагань українського народу в ХХ столітті. На цій героїчній боротьбі виховані й іще будуть виховані нові й нові покоління тих, кому належить розбудувати та утвердити Українську Державу – державу, за волю і незалежність якої склали голови десятки тисяч кращих синів та дочок українського народу. Кожна книжка, присвячена цій боротьбі – вагомий внесок в історію визвольних змагань. Особливо цінними є спогади безпосередніх учасників тих подій.
         Юрій Борець – булавний Чумак, активний учасник збройної боротьби – разом із сотнею командира Громенка, яка за наказом Головного штабу УПА пробилася на захід, щоб донести всьому світові правду про героїчну боротьбу українського народу з більшовицьким окупантом, опинився за океаном. Він – автор відомих у всьому українському світі книжок: «З найкращими», «Рейд без зброї», «УПА у вирі боротьби», «Шляхами лицарів Ідеї і Чину» — віддає на суд читача свою чергову книжку «За Україну, за її волю».

 

Лук’яненко Л. Шлях до відродження : в 13 т. Т. 1 / Л. Лук’яненко. — Київ : ТОВ «Юрка Любченка», 2014. — 536 с.

     Перший том містить три твори, статтю про висунення автора на здобуття Нобелівської премії миру та листи. Твори «За Україну, за її волю», «Сповідь у камері смертників» та «Вірую в Бога і в Україну» мають спільне фактологічне джерело – ув’язнення. Воно по-різному представлене в кожній праці, що збагачує весь том різними фактами, на підмурку яких автор показує своє і своїх друзів-політвязнів розуміння причини арештів, слідство, суд і табірне й тюремне життя, яке було не покірним відбуттям терміну ув’язнення, а постійною боротьбою. Вірність ідеї національної свободи і готовність задля неї до будь-яких жертв і страждань становить велику цінність твору.