З настанням зими, а саме грудня, дорослі і діти починають готуватися до Новорічних свят. Відкриваються новорічні базари, прикрашають міста і села ялинками і гірляндами. Це завжди яскраво і весело. Новорічно-різдвяні свята завжди пов’язані з красунею-ялинкою, подарунками, мандаринами, цукерками, карнавальними костюмами та неодмінним очікуванням чудес.
Цикл новорічно-різдвяних свят виглядає таким чином:
6 грудня — День святого Миколая. Вважають, що саме цей святий приносить подарунки дітлахам.
24 грудня – Святвечір. У цей день українці прикрашають свої оселі солом’яними дідухами. З першою зіркою сідають за святковий стіл, з 12 стравами (за кількістю місяців у році та апостолів Христа).
25 грудня — Різдво Христове — одне з найбільших християнських свят, яке вшановує народження Сина Божого, Ісуса Христа.
31 грудня — Щедрий вечір. Святковий вечір перед Новим роком, який ще називають «Щедра кутя». Цього дня молодь щедрує і бажає всім гарного Нового року.
Ніч проти 1 січня — Новий рік. Свято багатьох народів світу, яке знаменує початок нового календарного року. Зазвичай святкують у колі рідних та друзів за святковим столом. Опівночі, коли годинник проб’є 12 разів, загадують найзаповітніше бажання з вірою на те, що воно обов’язково збудеться.
1 січня — День святого Василія Великого. Ранком хлопчики засівають зерно в оселях, яке вважається символом достатку та нового життя.
6 січня — Водохреще: одне з найбільших християнських свят зимового циклу, яке вшановує хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. У цей день в церквах освячують воду. Вода освячена на Водохреще має цілющі властивості.
2 лютого — Стрітення Господнє: останнє свято різдвяно-новорічного циклу. В цей день освячують воду та свічки.
Українців відрізняє неймовірна відданість традиціям, поціновуванню та збереженню українських звичаїв. Кожен українець живе надією на світле майбутнє та здійснення бажань.
Хай Новорічні свята принесуть людям затишок і святковий настрій, подарують надії на світле й мирне майбутнє!