(220 років від дня народження Віктора Гюго (1802-1885), французького письменника)
Віктор Марі Гюго – один із найвидатніших французьких романістів XIX століття, письменник, поет, прозаїк та драматург.
Твори писав протягом 60 років. Після себе письменник залишив близько 50 томів романів і драм, понад 25 томів віршів і близько сотні томів наукових і публіцистичних (філософських) творів.
Будучи неймовірно обдарованою людиною, все життя Віктор Гюго присвятив письменницькому ремеслу, створивши, в тому числі, і ряд справжніх шедеврів, які по праву вважаються надбанням світової літератури.
Наймасштабніша і яскрава робота Гюго — це роман «Знедолені», на створення якого пішло 20 років. Роман зображає нерівність у суспільстві, боротьбу за справедливість. Також Гюго автор легендарного твору «Собор Паризької Богоматері».
Основні твори: «Оди й різні вірші», «Кромвель», «ОрієнталіІ», «Лукреції Борджа», «Маріон Делорм», «Король розважається», «Марія Тодор», «Рюі Блаз», «Осіннє листя», «Пісні сутінок», «Внутрішні голоси», «Промені й тіні», «Трудівники моря», «Людина, що сміється».
Крім письменницької діяльності Гюго займався живописом. Його роботи — це в основному начерки, зроблені олівцем і тушшю. Зараз близько 4000 художніх ескізів знаходяться в різних колекціях по всьому світу.
Французьку літературу XIX століття неможливо уявити без Віктора Гюго. Його творчість міцно й назавжди увійшла до золотого фонду французької та міжнародної культури, книги переведені на десятки різних мов.
В читальній залі Наукової бібліотеки розгорнуто виставку «Віктор Гюго – лицар Франції, громадянин світу», що знайомить з творчим надбанням письменника.