245 років від дня народження Ернста Теодора Амадея Гофмана
(24 січня 1776— 25 червня 1822)
Він був гарним юристом, літератором, музикантом та живописцем. Псевдонім як композитора — Йоганн Крайслер.
Знаменитий німецький романтик народився в 1776 році в Кенігсберзі. Гофман мав універсальні здібності в різних сферах мистецтва. Був автором першої німецької романтичної опери, диригентом, професійним музичним критиком, театральним декоратором, письменником, музикантом, блискучим юристом, графіком. Дивовижно не те, як різноманітні здібності могла уособлювати одна людина, а як у кожній галузі, зокрема і в юридичній, Гофман виявляв високий професіоналізм.
Він став одним з основоположників романтичної естетики, представляв музику як «невідоме царство», що розкриває людині сенс його почуттів і пристрастей. Гофману належить романтична опера «Ундіна» (1813), симфонії, хори, камерні твори та ін.
У літературній творчості він проявив себе як класичний романтик. Саме художніми творами Гофман здобув собі світову славу. Більшість його оповідань та повістей і навіть один роман мають казкові сюжети, у них нарівні з людьми діють феї, чаклуни, добрі й лихі духи, тварини. Ці казкові істоти живуть у Гофманових творах не лише за своїми власними законами, але часто й за законами людськими, а вони, звісно, бувають несправедливі й підступні, служать не добру, а злу. Письменник використовуючи засоби фантастики, сатири, іронії та гротеску, висміює та засуджує вади людей та суспільства, несправедливі закони тих, хто за ними живе.
Найвідоміші твори: романтична казка-новела «Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер», «Золотий горщик», «Чортовий еліксир», «Життєві погляди кота Мура», «Лускунчик».
Світ Гофмана — це особливий художній світ, створений могутньою фантазією автора. Майже завжди у центрі його уваги перебувало протистояння двох світів — романтичного і буденного, ілюзорного і реального.