Котик — це завжди тепла й приємна компанія

 

Вагнер, Н. П. Сказки Кота-Мурлыки / Н. П. Вагнер. — Москва : Паллада, 1992. — 206 с.

    Книга «Сказки Кота-Мурлики» завоювала найбільшу популярність серед читачів. В неї увійшли 15 казок. Основна тема їх — боротьба добра зі злом — втілюється в фантастичних і алегоричних сюжетах, у всьому відчувається зворушлива любов до людини.

 

Гофман, Е. Т. Життєва філософія кота Мура разом з уривками біографії капельмейстера Йограннеса Крейслера, випадково знайденими серед аркушів макулатури / Е. Т. Гофман ; пер. з нім. — Київ : Дніпро, 1983. — 372 с.

    У романі класика німецької літератури Е. Т. А. Гофмана зображена яскрава сатирична картина Німеччини 20-х років 19 ст

 

Кальвино, И. Кот и полицейский : избранное / И. Кальвино ; пер. с итал. — М. : Мол. гвардия, 1964. — 432 с. : ил.

    В основу книги був покладений збірник, що вийшов в 1958 році, при складанні якого автор Італо Кальвіно відмовився від хронологічного розташування і об’єднав розповіді за темами. Розповіді різних років, пов’язані між собою спільною темою, доповнюють і продовжують одна одну, з них, немов мозаїка з окремих камінчиків смальти, складається єдина картина «важке життя» — життя сучасної автору Італії.

 

Кибальчич, Н. К. Спогади кота Сивка : казки та оповідання: для молод. та серед. шк. віку / Н. К. Кибальчич. — К. : Веселка, 1993. — 151 с. : іл.

    Непросте життя у кота. Не поцупиш смачненьке — ніхто ж і не пригостить. Кіт Сивко розповідає про себе і своїх сусідів-котів.

 

Нацуме, Сосекі Ваш покірний слуга кіт : Роман / С. Нацуме ; Пер. з японського. — К. : Дніпро, 1973. — 454с. — (Зарубіжна сатира і гумор ; №5).

    «Ваш покірний слуга кіт» — один з найбільш знаменитих романів класика японської літератури XX ст. Герої повісті — коти і люди. У японських книжках для дітей прийнято зображати тварина як маленького чоловічка з головою звіра. Коти в повісті Сосекі — це маленькі чоловічки в масках. Серед них зберігаються ті ж соціальні відмінності, що й серед людей, адже вони живуть у світі, де служниця часто розцінюється нижче кішки. У повісті вони на ролі клоунів: розігрують інтермедії між основними номерами.

 

Паустовский, К. Кот-ворюга : рассказы / К. Паустовский. — Москва : Дет. лит., 1986. — 32 с.

    Розповідь «Кот-Ворюга» заснованиа на реальному випадку з життя письменника, його сім’ї та близького оточення. Якось, в комору їх невеликого будинку унадився навідуватися бездомний кіт. Рудий, худий, з рубаним хвостом і розірваним вухом, хитрий і невловимий.
    Кілька спроб зловити безсовісного злодюжку закінчилися невдало. Кіт, якого в селі прозвали Злодюгою, не бажав потрапляти в людські руки. А коли його все-таки відловили, постало питання: що ж з ним тепер робити?

 

Перро, Ш. Кот в сапогах : сказка / Ш. Перро. — Л. : Дет.лит, 1981. — 16с. : ил. — (Мои первые книжки)

    Історія про одного кота, який дістався у спадок від батька молодшому. Все інше дісталося братам. Було молодшому від чого впасти у відчай, та тільки кіт виявився не простим, а на рідкість заповзятливим малим. Завдяки діловій хватці та хитрості кота, його господар отримав все, про що тільки міг мріяти юнак: титул, повагу короля, замок, багатство та любов прекрасної принцеси.

 

Толстой, Л. Н. Котенок: Рассказы / Л. Н. Толстой. — М. : Дет. лит., 1971. — 32с. : илл.

    Збірник коротеньких оповідань Л. Толстого. Для дітей молодшого шкільного віку

 

Уильямс, Т. Хвосттрубой, или Приключения молодого кота : роман / Т. Уильямс ; пер. с англ. — С.Пб : Азбука-классика, 2005. — 320 с. : ил. 

    Всі знають, що котячий світ — світ особливий. Відкривши цю книгу ви опинитесь в країні котячих легенд і переказів, дізнаєтеся про стародавніх котячих богів і героїв. Але все це лише фон, на якому відбувається захоплююча історія кота на прізвисько Хвісттрубою.

 

 

Успенский, Э. Дядя Федор, пес и кот : повесть-сказка / Э. Успенский. — Москва : МНПП «Ангстрем», 1992. — 126 с.

    Захоплююча і гумористична історія про хлопчика, якого звали дядько Федір. Таке серйозне ім’я у нього було тому, що сам він був дуже серйозним і самостійним. Одного разу хлопчик познайомився з котом, який навчив його правильно їсти бутерброд, вони подружилися. Дядько Федір хотів поселити кота у себе вдома, але мама була проти. Тоді хлопчик взяв кота і вирішив поїхати в село, щоб там вести самостійне життя. По дорозі їм зустрівся пес, і вони взяли його з собою. Друзі знайшли підходящий будиночок в селі, де й оселилися. З тих пір вони стали вести спільне господарство, разом долати труднощі, які часто самі собі створювали. Але головне, що вони стали хорошими друзями, і їхнє життя точно не можна назвати нудним!

 

 

Финден, С. Каспер, кот-путешественник / С. Финден ; пер. с англ. — Х. : Клуб Семейного Досуга, 2014. — 256 с. 

    У нього за спиною дев’ять життів і двадцять тисяч миль на колесах — цей кіт змусив свою господиню похвилюватися. Коли Сьюзен Фінден принесла додому двох нових вихованців, одному з них не вистачило сміливості навіть вибратися зі свого укриття під ліжком. Але зовсім скоро Каспер став подовгу пропадати на вулиці, і гуляв він, як з’ясувалося, не пішки … Свою історію, яка затронула серця мільйонів людей по всьому світу, кіт-мандрівник розповість сам!

 

Кристи, А. Кот в голубятне / А. Кристи ; пер. англ. — Київ : МП»Синопсис», 1992. — 110 с. — 17 р. 40 к.

    Досвідчений детектив Еркюль Пуаро блискуче розкриває з властивою йому методичністю і прозорливістю серію злочинів, скоєних в пансіонаті для дівчат