«Реальні історії Світлани Талан»

   7 березня виповнюється 65 років одної з найпопулярніших українських письменниць сьогодення Світлани Талан. Вона стрімко увірвалася в сучасну українську літературу. Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя.
   Народилася на Сумщині, у селі Слоут Глухівського району в родині сільських вчителів. Навчаючись в школі, з п’ятнадцяти років, почала працювати позаштатним кореспондентом районної газети.
   Після школи не пішла навчатися на журналіста, а вирішила продовжити родинну династію, вступивши до Глухівського педагогічного інституту.
   Працювала вихователем у дитсадку, потім – вчителем початкових класів.
   Що підштовхнуло її до написання романів? Ось як розповідала про це авторка: «Колись наша сім’я переживала важкі часи. Я постійно була в поганому настрої. Тоді мій чоловік запропонував написати роман. Я була шокована: як це – написати роман? Це ж велика форма – навряд чи в мене вийде. В ту ніч зовсім не спала. Тоді й з’явилось нестерпне бажання стати письменником. Я знала, що це буде важко. Але подумала, що навіть якщо на це знадобиться десять років – працюватиму, поки не досягну свого».
   Про свою письменницьку діяльність Світлана Талан заявила у 2011 році, коли її роман «Щастя тим, хто йде далі» переміг у конкурсі «Коронація слова», в номінації «Романи».
   Загалом, починаючи з 2012 року, письменниця щорічно видавала нові романи, іноді по три-чотири на рік.
   Членкиня Національної спілки письменників України (2014). Золота письменниця України (2015).
   Її романи – це реальні історії з життя на гостросоціальну тематику.
Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до Батьківщини.

Історії Світлани Талан