Тематичні ресурси

Библиотека Гумер – електронна бібліотека для студентів і викладачів гуманітарного профілю. В розділі «Педагогіка» повнотекстові версії книг: Джуринский А. «История зарубежной педагогики» ( розвиток зарубіжної педагогіки від найдавніших часів до сьогодення); Бордовская Н., Реан А. «Педагогика.» (компактний, високоінформативний нарис історії, теорії і практики педагогіки, педагогічної психології); Гармаев А. «Обрести себя» (Моральна психологія і педагогіка, структура світового освітнього простору, форми і напрямки сучасної педагогічної діяльності).

Інститут педагогіки і психології. Навчальний web-проект. Тексти лекцій, робоча та навчальна програма. Творчі завдання, контрольні питання.

Ресурс «Studentam.net.ua» в рубриці «Корисні матеріали» містить розробки уроків.

Освітній портал PEDPRESA.COM державного інформаційно-виробничого підприємства видавництва «Педагогічна преса». Завдання порталу — своєчасне надання достовірної інформації із офіційних джерел професійному середовищу та громадськості. Основні розділи: «Освіта України ONLINE», «В сучасній школі», «Навчальні заклади», «Науковий світ».

Електронні ресурси та онлайн-бібліотеки на допомогу науковцям

ABC Chemistry — добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які в постійному вільному повнотекстовому доступі, інша – журнали в тестовому доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.

Academicjournals — повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

ACM — цифрова бібліотека Асоціації обчислювальної техніки.

AEA — інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 1000 журналів економічної тематики.

ArchDaily— сайт для архітекторів. Новини архітектури, конкурси та проекти. Оновлюється щогодини.

ArXiv.org – електронний ресурс, що підтримується Cornell University (США). Надає пошукові послуги наукових публікацій в галузі комп’ютерних наук, астрофізики, фізики, математики, квантової біології, що добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження.

ASCE  LIBRARI — електронна бібліотека Американського товариства інженерів.

Athena — книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.

AUP.RU — електронна бібліотека економічної та ділової літератури.

Austrian Newspaper Online —  архів історичної австрійської періодики.

Beilstein Journal of Organic Chemistry (BJOC) — один з перших журналів відкритого доступу з хімії. BJOC є рецензованим журналом, який індексується.

Bentham Science — журнали та електронні книги вільного доступу видавництва Bentham Science Publishers (наукова, технічна, медична література).

Bibliophika — електронна бібліотека створена на основі оцифрованих фондів Державної публічної історичної бібліотеки. Містить документи видані до 1917 року.

Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes — дисертації науковців Бразилії.

Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes — Tesis doctorales — доступ до повних текстів докторських дисертацій з понад 40 університетів різних країн.

BioMed Central  — база наукових журналів з медицини.

ChemNet— віртуальна інформаційна мережа інформаційних ресурсів із хімії та хімічної інженерії.

ChemSpider — хімічна база даних від Royal Society of Chemistry, містить відомості про понад 26 мільйонів хімічних сполук, їх властивості та пов’язану з ними інформацію.

CiteSeerx  — електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing — ACI), пошуку та аналізу статей.

Classics in the History of Psychology — колекція повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.

Cogprints  (Cognitive Science EPrint Archive) — відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).

DART-Europe  — портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу.

Demonstratio mathematica — видання факультету математики та інформаційних наук Варшавської політехніки.

Directory of Open Access Books (DOAB) — каталог книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.

Directory of Open Access Journals ( DOAJ ) —  повнотекстова база журналів, створена бібліотекою Лундського університету (Швеція). Включає наукові журнали російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами, що рецензуються експертами.

Derwent World Patents Index — це найповніша в світі база даних розширеної патентної інформації. Експерти з предметів з редакційної команди Derwent аналізують, абстрагують і вручну індексують кожен запис патенту, спрощуючи швидкий пошук інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих рішень. У DWPI використання і перевага патенту чітко вказані, а не в оригінальному патентному документі.

DissOnline (Digitale Dissertationen im Internet) — спільний проект університетів Німеччини з координаційним центром у Національній бібліотеці Німеччини, в рамках якого надається вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в Німеччині з 1997 р.

DiVA  — вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в університетах Скандинавських країн. Доступ організований в рамках проекту Digital Scientific Archive (DiVA).

E-Books Directory  — каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.

Economics Working Papers in Oxford — сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо.

EconPapers  — колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів, книги, програмне забезпечення.

E-Journals.org  — база посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).

Electronic Journals Library — колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них 29 тис. у безкоштовному доступі.

eLIBRARY.ru  —наукова електронна бібліотека eLIBRARY.RU надає у відкритому доступі бібліографічні описи та інструкції більше 22 мільйонів наукових статей Крім того, понад 3800 російськомовних наукових журналів розміщують у відкритому доступі на платформі eLIBRARY.RU також і повні тексти статей.

E-LIS — найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.

Elsevier — журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.

E-thesis (Electronic publications at University of Helsinki) — база даних, яка  забезпечує вільний доступ до електронних версій повних текстів кандидатських і докторських дисертацій Гельсінського університету, які вже захищені чи готуються до захисту.

Europeana —  електронна бібліотека з історії та культури Європи, надає доступ до 2 000 000 найменувань матеріалів англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими мовами з фондів музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культури Європи.

Europeana WW1 — електронний ресурс про Першу Світову війну. 400 тис. унікальних документів, 660 годин запису унікальних фільмів, 90 тис. персональних документів з архівів тощо.

EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) —  електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.

FindArticles — сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

Free Medical Journals —  база даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.

FreeFullPDF.com — пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів).

Gallica — універсальна електронна бібліотека, яку підтримує Національна бібліотека Франції. Включає понад 2 000 000 оцифрованих книг, газет, рукописів, карт, малюнків і т.п., переважно французькою мовою.

Getty Publications Virtual Library — видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

Google Books  —  універсальна електронна бібліотека книг різними мовами, що оціфровані компанією Google, з фондів найбільших університетських та публічних бібліотек США та Європи.

HathiTrust  — електронна бібліотека формується в рамках реалізації корпоративного проекту з оцифрування документів, учасниками якого є близько 50 найбільших університетських бібліотек США, включаючи бібліотеки Чиказького, Мічиганського, Іллінойського, Каліфорнійського університетів.

Helmholtz-Gemeinschaft  — репозитарії та журнали відкритого доступу, в якому зібрано праці вчених Гельмгольцівських інститутів. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.

HighWire Press — репозитарій бібліотеки Стенфордського університету. Містить чимало журналів, повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.

HighWire Press — репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету.

HINARI — доступ до найбільшх світових збірок біомедичної літератури та літератури про здоров’я на 30 різних мовах.

Hindawi – ресурс видавничої корпорації, що охоплює понад 100 рецензованих журналів відкритого доступу з усіх основних сфер науки, техніки й медицини.

IDEAS — база даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на більш ніж 300 000 робіт, з них 200000 — повнотекстові.

Ingenta  — багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.

IntechOpen  — повнотекстовий доступ до книг і журналів видавництва InTech (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про Землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство).

Internet Public Library — організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це понад 45000 повнотекстових творів художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань, організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.

Journals4Freeпортал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus, PubMed, ISI Master.

Journal TOCs Discovery Service — сервіс пошуку актуальної наукової інформації у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу.

J-STAGE — колекція японських наукових електронних журналів.

JSTOR  — електронна колекція журналу «Jstor». Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій. Наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо.

Math-Net.Ru — портал, що містить публікації з фізико-математичних, хіміко-біологічних дисциплін та інформатики.

Medical Heritage Library  — спільний онлайн-проект провідних медичних бібліотек світу, що забезпечує вільний безперешкодний доступ до якісних історичних документів з медицини.

NARCIS  — архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.

National ETD Portal (South Africa)  — дисертації науковців Південної Африки.

National Technical Information Service (NTIS) – база, що містить реферати наукових досліджень та дослідницьких звітів з усіх областей наук, інженерії й технології.

Networked Digital Library of Theses and Dissertations — електронна бібліотека забезпечує доступ до авторефератів дисертацій та дисертацій, представлених у рамках спільного проекту NDLTD і VTLS членів міжнародної організації NDLTD (186 університетів і консорціумів, 28 організацій з 23 країн). У вільному доступі представлено близько 50% повних текстів дисертацій.

New Jour —  пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.

New Journal of Physics — журнал відкритого доступу з фізики.

OA publishing at Nicolaus Copernicus University — періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).

OAIster — каталог цифрових ресурсів, що підтримується University of Michigan (США). Надає безкоштовні пошукові послуги. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів.

Online Books Page — повнотекстові книги та інші видання, що зберігаються на сервері University of Pennsylvania.

Open Access Publishing in European Networks (OAPEN)  — повнотекстова база даних, яку підтримує консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва.

Open Educational Resources — відкриті освітні ресурси світу.

Open J — Gate —  електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою із суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, підтримувана компанією Informatics India Ltd.

Open Knowledge Repository — публікації Світового банку.

Open Library —  універсальна електронна бібліотека некомерційної організації Internet Archive (США). У каталог бібліотеки на даний момент занесено більше 22 000 000 описів документів англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, російською та іншими мовами, з них більше 1 000 000 книг — з повнотекстовим доступом.

OpenDOAR — каталог наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу

OSTI (Energy Citations Database, ECD) — наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.

Perseus Digital Library — найбільша онлайн-база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6,5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та презентацій.

Physical Review X (PRX) — журнал відкритого доступу для дослідників з усіх галузей фізики.

PLoS (Public Library of Science) – наукова база журналів з медицини та біології неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової літератури для публічного відкритого доступу.

Project Gutenberg (Проект Гутенберг)  —  найстаріша електронна бібліотека — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (Michael S. Hart). Містить понад 1 600 000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п.

Pubget — система пошуку в Інтернеті PDF-файлів з галузі медичних та біологічних наук.

PubMed Central — безкоштовний цифровий архів журналів з біомедичних наук та наук про життя, що підтримується U.S. National Institutes of Health (NIH) та National Center for Biotechnology Information (NCBI) in the National Library of Medicine (NLM).

RePEc — відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою розповсюдження результатів світових наукових досліджень.

Scholar.google – ресурс дозволяє вести пошук за статтями у великих наукових виданнях, по архівам препринтів, публікаціям на сайтах університетів, наукових товариств та організацій. Вираховує індекс цитування, дозволяє знаходити статті, що містять посилання та ін.

SciGuide  — електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті.

SCISEARCH  — мультидисциплінарна наукова база даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини.

Socionet — науково-освітня соціальна мережа Соціонет, інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching — реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics.

Springer_books — книги міжнародного наукового видавництва Springer.

Springer_journals — повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.

SSM— система пошуку у відкритих наукових архівах України

Tesis Doctorals en Xarxa (TDX) — вільний доступ до повних текстів докторських дисертацій, захищених в університетах Іспанії.

The European Library (TEL)  —  надає доступ до електронних ресурсів (каталогів і цифрових колекцій) 48 національних бібліотек англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими (всього — 35) мовами. Цифрові колекції включають різні об’єкти історичної та культурної спадщини Європи: рідкісні та цінні книги (рукописи і друковані видання), гравюри, малюнки, плакати, звукозаписи, ноти, відеофільми, архіви телепередач, фотографії, карти, військові та історичні архіви та ін.

The journals pubished by Ioffe Institute — журнали Фізико-технічного інституту ім. А. Ф. Іоффе при РАН.

The National Academy Press  —  повнотекстова база Видавництва національних академій США надає доступ до більше ніж 6 000 публікацій англійською мовою з найбільш важливих і актуальних проблем науки, техніки та медицини. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.

The OpenCourseWare Consortium — освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT)

The University of Oxford Text Archive  — електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами.

Theses Canada — вільний доступ до бібліографічних описів авторефератів дисертацій та дисертацій починаючи з 1950-х років з університетів і коледжів Канади. Частина повних текстів дисертацій за 1998-2002 років представлена у вільному доступі.

Trove  — ресурси Австралійської Національної бібліотеки.

Ukrainica Bioorganica Acta  — наукове видання, що презентує праці з біоорганічної і медичної хімії та хімічної інженерії.

UNESCO Documents and Publications  — бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО від 1945 р.

Versita — Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.

Wageningen Dissertation Abstracts — вільний доступ до національної бази даних електронних дисертацій Вагенінгенcкого університету (Нідерланди). Представлені дисертації та автореферати дисертацій починаючи з 1918 р.

World Bank — доступ до баз: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.

World Digital Library  —  електронна бібліотека, що розробляється Бібліотекою Конгресу (США) і ЮНЕСКО, надає доступ до оцифрованих версій матеріалів з історії та культури різних країн. 

Автореферати дисертацій Національної бібліотеки України ім. Вернадского — вільний доступ до бібліографічної бази даних «Автореферати дисертацій» НБУВ.

Авторефераты диссертаций Высшей аттестационной комиссии Республики Беларусь — вільний доступ до бібліографічних описів і повних текстів авторефератів кандидатських і докторських дисертацій, захищених у Республіці Білорусь.

Авторефераты диссертаций Государственной публичной научно-технической библиотеки СО РАН — вільний доступ до бази даних «Каталог авторефератів дисертацій», що є частиною електронного каталогу ДПНТБ СВ РАН, створеного з 1992 р.

Археологія  – віртуальна бібліотека «Спілки Археологів України». Велика колекція публікацій з археології (статті, монографії, збірники, серійні видання), оцифрований архів журналу «Археологія».

База патентів України

Библиотека электронных ресурсов исторического факультета МГУ им. М. В. Ломоносова — електронні тексти історичних джерел, матеріали з історії, палеографії та археології, праці вчених історичного факультету МДУ.

Електронна бібліотека Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського —  містить чимало джерел з історії краю та рідкісних творів у форматі html і djvu, твори місцевих авторів у PDF.

Журнальний зал — електронна бібліотека сучасних літературних журналів Росії («Дружба народов», «Звезда», «Знамя», «Іностранная литература», «Новая Юность», «Нева», «Новый мир», «Октябрь», «Волга», «Урал», «Сибирские огни», «НЛО», «Вопросы литературы» та ін , з архівними — 37 назв.

Золота колекція Євразії —  цифрова колекція найбільш видатних і цінних видань, що відображають культуру народів країн СНД.

Інститут історії України НАН України — Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.

Інтернет-архів Нобелевської премії – ресурс, що містить інформацію про Нобелевську премію та її лауреатів.

Каталог сайтов периодических изданий — ресурс порталу Library.ru. Містить посилання на більш ніж 5000 сайтів періодичних видань, основна частина яких має відкриті повнотекстові архіви.

Медієвіст – проект, що об’єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі для дослідників української літератури, історії літератури, історії України.

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України — бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України

Научная электронная библиотека ГПНТБ — ресурс Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії . Фонд містить оцифровані копії технічної літератури.

Національна академія мистецтв україни — вільний доступ до повних текстів монографій та бібліографічних покажчиків Інституту проблем сучасного мистецтва .

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського — основний науково-інформаційний центр України. Член багатьох міжнародних та вітчизняних бібліотечних об’єднань, асоціацій, архівів і документних центрів.

Польська національна бібліографія — електронна база польської бібліографії Естрейхерів. Електронний ресурс, створений науковцями Ягеллонського університету у м. Кракові. Містить  бібліографічний опис видань польської бібліографії ХУ-ХІХ ст.

Руниверс — відкрита факсимільна бібліотека історичної літератури, виданої в Росії в ХIХ — поч. ХХ ст. Містить російських філософів, які були виведені з культурного обігу майже на сторіччя і більше не перевидавалися.

Світова бібліотека науки  — відкрита цифрова платформа, що надає доступ до екологічної освіти (статті, книги, відео).

Соционет — науковий інформаційний ресурс, що забезпечує інформаційну підтримку науково-освітньої діяльності у всіх наукових дисциплінах.

Электронная библиотека Российской государственной библиотеки — фонд електронної бібліотеки складається з оцифрованих копій стародруків та старовинних рукописів, сучасної літератури з усіх галузей знань, колекції нотних видань та бібліотеки дисертацій.

ЭСМ— російський освітній портал з економіки, соціології, менеджменту.