12 січня виповнюється 145 років від дня народження відомого американського письменника, популярного автора пригодницьких романів Джека Лондона. Ім’я письменника знайоме кожному з дитинства. Воно невіддільне від таких понять, як мужність, сила волі, сміливість, шляхетність, любов до людини. Майже все, про що писав Джек Лондон, побачене й пережите ним самим.
Дитинство Джека Лондона пройшло в Сан-Франциско. Вже з десяти років він працює та навчається у школі. Відвідує місцеву публічну бібліотеку і багато читає. Читає уночі, читає ранком, читає, коли йде до школи, читає по дорозі додому та знову йде до бібліотеки за новою книгою.
У 13 років Лондон закінчує початкову школу, але до середньої школи так і не потрапив, бо родина не мала грошей платити за навчання. Вже у 15 років Джек іде працювати на фабрику, щоб матеріально забезпечувати родину. До двадцяти трьох років він перемінив безліч занять. Це були роки змужніння і набуття життєвого досвіду. Життєвий досвід підказував, що людині фізичної праці важко, а інколи зовсім неможливо досягти успіху в житті, на противагу людині розумової праці, яка з роками не виснажується, а набуває духовного розвитку. І Джек Лондон усвідомлено вирішує стати письменником. Подальше життя талановитого юнака пов’язане з інтенсивною самоосвітою і нещадною творчою роботою, спрямованою на опанування тяжкої письменницької діяльності, вироблення особистого стилю. Цей період життя письменника дуже яскраво змальовано в автобіографічному романі «Мартін Іден». Його талант можна назвати феноменальним. Ця людина за короткий час зуміла здолати шлях від чорнороба, бродяги та випивохи до класика, який залишив помітний слід у світовій літературі.
Спадщина Джека Лондона дужа велика. Якщо хочете опинитися у світі сміливих вчинків, благородних і мужніх почуттів, щирих і чесних стосунків між людьми, пізнати силу людського духу, замислитися над складними проблемами людського буття, розширити свої уявлення про світ, — читайте і перечитуйте твори всесвітньо відомого американського письменника Джека Лондона.
У фондах Наукової бібліотеки університету налічується близько ста примірників творів Джека Лондона. Це відомі та маловідомі твори різних років видання українською, англійською та російською мовами.