Зигмунд Фрейд

 

 

Виттельс Ф. Фрейд: его личность, учение и школа / Ф. Виттельс. — Л. : ЭГО, 1991. — 197 с.

У книзі викладена біографія засновника психоаналізу Зигмунда Фрейда, етапи життя та діяльності видатного вченого та основні пункти його вчення. Книга буде цікава як психологам, соціологам, історикам, так і широкому колу читачів.

 

 

Дадун Р. Фрейд / Р. Дадун ; Пер. с фр. Д.Т. Федорова. — М. : АО»Х.Г.С.», 1994. — 512с.

Життя, як інтелектуальний роман – такий підзаголовок до цієї книги підійшов би найкраще. Автор вирішив непросту задачу: проаналізував усі праці З. Фрейда та намалював яскравий портрет видатного вченого, засновника дослідницького напряму, яке визначається терміном «психоаналіз». Для широкого кола читачів.

 

 

Лейбин В. М. Фрейд, психоанализ и современная западная философия / В. М. Лейбин. — М. : Политиздат, 1990. — 396 с. : ил.

Книга присвячена дослідженню психоаналітичного вчення Фрейда. Розповідається передісторія виникнення психоаналітичних ідей. Автор показав вплив метапсихології Фрейда на провідні філософські течії Заходу. Книга зацікавить усіх, хто вивчає філософію, психологію, та тих, хто цікавиться проблемами культури та людини.

 

 

Фрейд З. Введение в психоанализ : Лекции / З. Фрейд. — М. : Наука, 1989. — 455с.

Ця книга – одна з головних робіт Зігмунда Фрейда. У ній викладено систематизоване в 1916-1917 роках самим Фрейдом вчення про психоаналіз, яке виявило великий вплив на розвиток медицини, психіатрії, філософії та історії в ХХ столітті. Книга написана доступною мовою для широкого кола читачів.

 

 

Фрейд З. Остроумие и его отношение к бессознательному / З. Фрейд. — С.Пб-М. : Университетская книга АСТ, 1997. — 319с.

Праця видана у 1905 році. У ній Фрейд виразив припущення, що гумор може бути зв’язаний з людською підсвідомістю. Він поділяв гумор на три категорії: «жартівливий», «комічний» та «наслідувальний». Автор аналізує психологічні механізми виникнення гумору та дає на розгляд широке коло літературних текстів. Для читачів, які цікавляться психіатрією.