2 лютого виповнюється 210 років від дня народження українського письменника, байкаря, педагога, видавця Євгена Гребінки.
Народився у сім’ї дрібного поміщика на хуторі Убіжище поблизу Пирятина на Полтавщині. Початкову освіту здобув удома від приватних учителів, згодом навчався в Ніжинській гімназії вищих наук (1825 — 1831). 1831 року закінчив гімназію вищих наук дійсним студентом з правом на чин XIV класу.
Служив чиновником, з 1835 р. викладав словесність у Дворянському полку, з 1837 р.- у військово-навчальних закладах.
Початок літературної діяльності Є. Гребінки припадає на роки навчання в Ніжинській гімназії вищих наук. Саме в цей період написані перші ліричні поезії, байки, розпочато роботу над перекладом поеми О. Пушкіна «Полтава».
Великою заслугою Є. Гребінки було те, що він одним із перших звернув увагу на молодого Тараса Шевченка, якого підтримував матеріально, брав безпосередню участь в організації викупу поета з кріпацтва та сприяв виданню «Кобзаря» 1840 р.
З кінця 30-х років Гребінка виступає як невтомний організатор українських літературних сил. Так, за його участю в 1841 р. виходить альманах “Ластівка”, на сторінках якого опубліковані твори Т.Шевченка, І. Котляревського, Г.Квітки — Основ’яненка, Л.Боровиковського, Н.Забіли та інших авторів, добірка українських народних пісень і приказок. Саме тут було вміщено два нариси Гребінки — передмова “Так собі до земляків” і післямова “До зобачення”.
Найвизначніше місце в художньому доробку Гребінки українською мовою посідають байки. З українською тематикою пов’язані також повість “Нежинский полковник Золотаренко” (1842), та роман “Чайковский” (1843), що є одним зі значних досягнень Гребінки-прозаїка. Є.Гребінці належить кілька українських ліричних поезій, що виникли на грунті народної творчості («Човен» (1833), «Українська мелодія», «Заквітчалася дівчина…», «Маруся» та ін.). Переспівами українських народних пісень були поезії «Казак на чужбине (Украинская мелодия)», «Кукушка (Украинская мелодия)», «Украинская мелодия» («Не калина ль в темном лесе…») та ін.
Письменник та байкар Євген Гребінка прожив 36 років. За своє коротке життя він встиг чимало: писав байки, поезії, романи, повісті й оповідання. Вся його літературна спадщина увійшла в скарбницю вітчизняної культури.
У Науковій бібліотеці університету розгорнуто книжкову виставку, де представлені видання про життєвий та творчий шлях Євгена Гребінки, літературні збірки творів обдарованого та самобутнього письменника.