«Батьки і діти — як сонце і квіти»(до дня захисту дітей та пам’яті загиблим в результаті збройної агресії росії проти України)

     Діти – наш найдорожчий скарб, безмежна радість і надія на майбутнє.
    Для дітей будь-яке свято — це велика подія, можливість порадіти та повеселитися. Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.1 червня цього року,  у реаліях  війни Росії проти України є можливістю ще раз нагадати світові про те, що в нашій країні страждають та гинуть діти. На жаль, не всім маленьким громадянам поталанило відчути на собі щасливе та безтурботне дитинство.
     Малеча не має бачити війни. Але, на жаль, час диктує інші умови. Сьогодні в Україні гинуть діти, вони втрачають своїх батьків, свої домівки, у них немає звичного життя. Їхнє дитинство вкрадене війною, його затьмарили звуки вибухів та стрілянини.
     ЮНІСЕФ продовжує закликати до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей. Потрібно покласти кінець використанню вибухової зброї та атакам на цивільні об’єкти та інфраструктуру, що заподіюють величезну шкоду дітям.
     4 червня, у нашого майбутнього знов подія. І це, на жаль, не свято…– День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Він був установлений Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року.
     З 24 лютого актуальність цього пам’ятного дня лише збільшилась. росія вторглася широкомасштабно із застосуванням крилатих ракет, авіації, кораблів, бойової техніки та систем залпового вогню. Наші діти дуже швидко подорослішали: навчилися виживати в бомбосховищах, відрізняти звук ракети від літака, засинати «під мелодію градів». Чому ми більше не побачимо усмішки на обличчях й  не почуємо сміх ще декілька сотень дітей, які від куль, ракет, уламків мін і снарядів загинули в Україні з 2014 року?
     Нині українська влада на всіх рівнях буквально б’є у набат, привертаючи увагу світової спільноти до таких жахливих подій.
     Наші мужні воїни у війні з російськими нацистами зі зброєю в руках не лише виборюють право бути на своїй землі — вони воюють за майбутнє дітей. Заради їхнього завтра вони проживають своє сьогодні.
     Закликаємо усіх, сьогодні й кожного наступного дня, зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього. І тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.