«День української хустки» (гортаючи сторінки книги)

   День української хустки — свято, що відзначається 7 грудня. Започатковане в Україні 2019 року та створене, щоб привернути увагу до збереження українських традицій, звичаїв, національної ідентичності та культурної спадщини.
   Хустка – особливий елемент народного вбрання, улюблений головний убір української жінки, що поєднує стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, підкреслює вишуканість українок, їх природну красу. Відомо багато способів пов’язування хусток українками, а також безліч варіантів носіння хустки. Носили їх по-різному: кожен регіон мав свої специфічні особливості.
   Пропонуємо  вашій  увазі книгу-альбом з фондів Наукової бібліотеки науковця-етнографа, дослідниці українського костюма Зінаїди Васіної «Український літопис вбрання», де можна дізнатися про історію розвитку національного одягу в Україні, зокрема й української хустки.
   Гортаючи сторінки маємо можливість не лише отримати інформацію, а й побачити унікальні ілюстрації Зінаїди Олександрівни, яка відкриває для нас сторінки національної історії та прадавній світ із позиції сучасності, що віддзеркалює наші натхнення та гордість.
Традиції — це наше минуле і майбутнє…
Бережімо їх і поважаймо!