«Великая реформа. Русское общество и крестьянскій вопросъ въ прошломъ и настоящемъ» — ювілейне енциклопедичне видання, присвячене п’ятдесятиріччю здійснення Селянської реформи в Росії. «Великая реформа» надрукована у Москві в 1910 — 1911 роках товариством І. Д. Ситіна у вигляді комплекту з шести томів (маємо всі шість) великого енциклопедичного формату. «Великая реформа» — перше і найбільш відоме з серії «розкішних» у книговидавничій термінології того часу ювілейне видання, започатковане видавцем Іваном Ситіним у 1910-і роки.
Дещо помпезне, «подарункове» оформлення видання: рифлена коленкорова обкладинка, гладкий золотий обріз зверху, торшонірований (фігурний) обріз знизу і збоку, кольорове і блинтове тиснення на обкладинці (вона виходила в двох варіантах – світла (слонова кістка) – тверда, і жовта – м’яка) по малюнку художника А. Смирнова, срібне тиснення на корінці, візерункові літографовані рослинним орнаментом форзаци, веленевий папір, ілюстрації на окремих аркушах, відокремлені від тексту прозорим пергаментним папером, на який нанесені пояснювальні тексти до ілюстрацій, велика кількість заставок, віньєток, мініатюр, ажурних ініціалів – все це нагадувало кіпсек — художній альбом, ніж наукове видання.
Сам І.Д. Ситін так характеризував своє ставлення до «Великої реформи»: «Зізнаюсь, я рідко брав так близько до серця долю книг, як прийняв долю цього ювілейного видання, присвяченого селянинові. Дуже може бути, що тут позначилося моє селянське походження і та незнищенна пам’ять про болісне рабство, що жила в моїй душі. Я дивився на це видання, як на кровну справу Ситіна-селянина».
Майже купецький розмах «Великої реформи» дисонував з аж ніяк не ювілейним змістом. Незважаючи на вартість у 24 рублі за шість томів, при цінах на звичайні книги 1-2 рублі, видання користувалось великим попитом у сучасників.