Пилип Семенович Морачевський – український письменник, педагог, поет-романтик, філолог, перекладач. За життя особливої популярності не мав, і наприкінці ХІХ століття його ім’я було несправедливо призабуте. Але він першим переклав літературною українською мовою Новий Заповіт і Псалтир, і це тоді, коли Ємський указ та Валуєвський циркуляр діяли на повну силу. І лише зараз Морачевський повертається українцям. Його праці перевидають, а життя досліджують. У храмах читають Святе Євангеліє в його перекладі, а ще встановлюють митцеві меморіальні та пам’ятні дошки.
Народився Пилип Морачевський 26 листопада 1806 року у селі Шестовиця Чернігівського повіту в сім’ї небагатого шляхтича. Здобув добру, як на ті часи освіту: навчався у повітовій школі в Чернігові, потім – міській гімназії, у 1825-1828 роках – у Харківському університеті. Працював викладачем у Сумах, Луцьку, Кам’янці-Подільському. У 1835 році переїхав на рідну Чернігівщину і зайняв посаду інспектора Ніжинського ліцею та міській гімназії, яку обіймав аж до виходу у відставку. Вийшовши у відставку у 1859 році він останні двадцять років прожив з родиною (мав трьох синів і двох дочок) у селі Шняківці Ніжинського повіту. Вважав себе щасливим, бо досягнув, за його визначенням, усього, чого прагнув. Помер 29 квітня 1879 року.
Пилип Семенович Морачевський почав писати поетичні твори з 1830-х років. Найвідоміші поеми «Чумаки, або Україна з 1768 року» та «До чумака, або Війна англо-хранцузо-турецька». У 1831 році в «Українському альманахе» (Харків) друкуються перші вірші Морачевського – «Первое мая», «Монастир», «Дорога». У грудні 1833 пише віршовану п’єсу «Чудаки». У 1853 році П. С. Морачевський подав на розгляд Імператорської академії наук створений ним «Словарь малороссийского языка». Написав рідної мовою курс «Священної історії» для училищ і народних шкіл. 16 листопада 1861 року завершив переклад української мовою чотирьох Євангелій. Згодом переклав «Діянія святих Апостолів», «Об’явлення Іоанна Богослова», «Псалтир».
В Україні Євангеліє в перекладі П. С. Морачевського перевидане у 2011 році, а «Псалтир» — у 2015 році.