МІСТ У МАЙБУТНЄ

5 березня виповнюється 150 років від дня народження
Євге́на О́скаровича Пато́на

українського радянського вченого у галузі зварювальних процесів і мостобудування. Академіка АН УРСР. Героя Соціалістичної Праці. Заслуженого діяча науки УРСР. Фундатора і першого керівника інституту електрозварювання АН України.
      Євген Оскарович Патон — видатний вчений, який мав блискучий інженерний талант. Саме він створив унікальну українську школу мостобудування, перетворивши цю непросту справу не тільки в складну науку, а й в справжнє мистецтво. Він все своє життя присвятив дуже потрібній і благородній праці — будівництву мостів.
Найбільш відоме творіння Євгена Оскаровича носить його ім’я — це міст Патона у Києві.
      Створений ним Інститут електрозварювання вніс серйозний вклад в розвиток безлічі галузей української промисловості, а ціла плеяда учнів Євгена Патона з успіхом продовжила його справу як в Україні, так і в інших країнах.

Міст імені Є.О. Патона у Києві

 

 

 

 

      Будівництво моста було розпочато 1939 року, припинене — у вересні 1941 року через відступ радянських військ з Києва. Втім, вже на початку 1942 року на побудованих опорах мосту нацистами було продовжено будівництво. Будівельні роботи проводилися угорськими саперними частинами. Восени 1943 року, при відступі німців, цей міст було знищено. Сучасний міст введений в експлуатацію 5 листопада 1953 року.

Євген Оскарович Патон — вчений, який мав блискучий інженерний талант.