У 1961році на 9-му конгресі МІТ — 27 березня було проголошено Міжнародним днем театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів. Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить радість.
Здавна театр був основою культурного життя української нації. Завдяки творчій праці, натхненню та любові до своєї землі, майстри сцени з покоління в покоління передають традиції, здобутки, духовні скарби нашого народу, ведуть глядача у світ добра, краси, любові.
24 лютого 2022р. в Україні розпочалася широкомасштабна війна. Більшість театрів припинили роботу у зв’язку з введенням у країні воєнного стану. Чимало українців, у тому числі працівників культурно-мистецьких закладів, поповнили ряди Збройних сил України, хтось зайнявся волонтерською діяльністю. Багато колективів переводили власні кошти на підтримку ЗСУ, ніхто не стояв осторонь.
Деякі театри стали прихистком для біженців: приміщення були облаштовані для ночівлі та харчування. Деякі театри, переважно Західної України продовжували показувати вистави і проводити різні майстер-класи.
24 лютого Богдан Струтинський (голова Національної спілки театральних діячів України ) звернувся до друзів, партнерів театрів по всьому світу з проханням донести правду про події, що відбуваються в нашій державі і зупинити агресію з боку рф.
Марафон на виживання український театр таки витримав, але й поніс непоправні втрати — це десятки життів українських митців, які загинули, захищаючи нашу країну. Світла їм пам’ять!
Ми все здолаємо, і переможемо. А тема війни і героїзму українців стануть майбутніми сценаріями.