Музикант-віртуоз

(265р.від дня народження В.А.Моцарта., австрійського композитора)

 
   27 січня 1756 р. в Австрії, в м .Зальцбурзі, у сім’ї відомого музиканта-скрипаля і педагога Леопольда Моцарта родився маленький  Вольфгант.
   Дякуючи батькові, він здобув блискучу музичну освіту. У шість років Моцарт стає віртуозом-клавеністом і автором багатьох творів для різних інструментів. Разом з батьками і сестрою вирушає у своє перше концертне турне по Європі, яке проходить з великим успіхом.
   Семирічний Вольфгант Амадей – це вже відомий у Європі маестро, восьмирічним- як зазначав батько, — він знав і умів усе, що під силу сорокарічному професору музики, а в двадцять років написав перші опери.
   Це був перший композитор, який намагався жити з гідністю, по-новому: не шукаючи притулку при дворах, а прагнучи заробляти на життя як незалежна, самостійна людина.
   Останні роки життя генія були особливо важкими: постійні матеріальні нестатки, хвороба дружини, підірване власне здоров’я, що призвело до швидкого трагічного кінця.
   5 грудня 1791 р. великого композитора не стало.
   Моцарт прожив тільки 35 років, але залишив величезний музичний спадок у різних жанрах: опери, симфонії, концерти, камерні твори та «Реквієм».

Вольфган Амадей Моцарт