«Історія державотворення українського народу надзвичайно багата подіями й дійовими особами. Нездоланне прагнення предків бути господарями власного життя живило визвольну боротьбу, війни, революції, давало наснагу борцям за свободу та незалежність. У пантеоні тих, хто долучився до процесу розбудови національності, своє помітне місце посідає Павло Петрович Скоропадський.
Нащадок давнього гетьманського роду, аристократ, який зробив блискучу військову та придворну кар’єру в Російській імперії, волею долі опинився в епіцентрі боротьби за владу в Україні. Павло Петрович мав мужність свідомо звалити на свої плечі величезний тягар управління країною, що перебувала в стані перманентної збройної боротьби та економічного хаосу. Успадковані від попередньої влади міжнародні зобов’язання, присутність австро-угорських і німецьких військ, катастрофічні деструктивні процеси у господарському житті вимагали від голови Української Держави рішучих дій та вольових заходів, щоб зупинити сповзання країни до економічного колапсу й не втратити тих елементів суверенітету, які вдалося відстояти у тих складних обставинах.
Гетьману дорікали сучасники в тому, що він обрав авторитарну форму правління, запровадив монархію, замість республіки, знехтував демократичними надбаннями попередників. На ці та інші докори можна відповісти так: у тогочасному калейдоскопі політичних режимів та влад П.П. Скоропадський і його оточення обрали той шлях, який видавався їм єдино можливим для врятування України від повної анархії».
Уривок з видання Реєнт О. П. Павло Скоропадський / О. П. Реєнт. — Київ : Альтернатива, 2003.
До 150-річчя від дня народження українського державного та політичного діяча, воєначальника, гетьмана України Наукова бібліотека пропанує вашій увазі віртуальну виставку «ПАВЛО СКОРОПАДСЬКИЙ — ГЕТЬМАН, ЯКИЙ ЗРОБИВ СИЛЬНУ І САМОДОСТАТНЮ УКРАЇНУ».
На виставці всі охочі можуть ознайомитись із життєписом Великого українця, спогадами самого П.П. Скоропадського, з історичними документами, науковими розвідками політологів, правознавців, істориків.