«У вуста цілую мить» (Буденний Василь Йосипович)

                               Голодному – окраєць хліба,
                               Бездомному притулок дам,
                               Не зраджу я за тридцять срібних
                               І не продайсь, і не продам.

                               Не заведу когось в оману
                               Заради вигоди чи втіх.
                               Коли з біди сміятись стану –
                               Хай горем виллється той сміх.

                                                        «Клятва»    В.Й.Буденний

    Василь Йосипович Буденний – відомий український поет, член Національної спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії ім. О. Десняка та ім. М. Коцюбинського, автор понад двох десятків поетичних збірок.  Народився 1947 року в мальовничому селі Смолин на Чернігівщині. Закінчив Київський державний педагогічний інститут. Працював на освітянській ниві. Потім – у музеї імені М.Коцюбинського, де всерйоз і назавжди прилучився до справжньої літератури.
   Тривалий час Василь Йосипович очолював обласне товариство книголюбів.  Робота на цьому терені дала йому багато: зустрічі з людьми, подорожі по Україні, знайомства з провідними майстрами слова.
   Як поет, дебютував у колективній збірці «Серце співає»,
а потім з’являються його перші поетичні книги «Дарунки вересня» (1982 р.) та «Орбіта зернини»(1985 р.).
   Наприкінці 80-х років Василь Йосипович переходить на викладацьку роботу до Чернігівського педагогічного інституту імені Т.Г. Шевченка. Впродовж багатьох років передавав він свій педагогічний та творчий досвід, знання та уміння молодому поколінню на кафедрі мов та методики їх викладання Чернігівського національного педагогічного університету імені
Т. Г. Шевченка, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.
   Працюючи на освітянській ниві продовжує потужну творчу діяльність. Виходять нові збірки його віршів: «Третє повернення»(1990 р.), «Живиця жнивного тепла»(1991 р.),  «Моя ти земле»(1992 р.), «Під сьомим небом»(1994 р.), «На вістрі власного меча»(1995 р.), «У слові пам’ять ожива» (1996 р.), Дев’ятисил (1996 р.), «Осяяння»(1998 р.), «Осяяння старозавітним словом» (1999 р.), «Шлях до осяяння»(2002 р.), «Життя у слові» (2002 р.), «У школі і вдома» (2005 р.), «Пожнивна меса» (2005 р.), «З жебрацької торби» (2007 р.), «Остання зустріч з вороним» (2008 р.), «З гіркою правдою на ти» (2008 р.), «У притчах суть єства мого» (2010 р.), «Душі моєї обмолот» (2012 р.), «У вуста цілую мить» (2017 р.), «Мир вам» (2020 р.), «Шлях від Бога до Бога»(2022 р.), «Хвала Всевишньому, хвала!» (2023 р.).
   У кожному рядку, у кожному слові творчості Василя Йосиповича Буденного звучить щирість та безпосередність,  відповідальність за дарований Богом талант і висока вимогливість до себе у служінні людям.
   Бажаємо Вам, шановний Василю Йосиповичу, ніколи не втратити своєї міцної творчої сили, цілеспрямованості душі і мужності серця, прагнення до високого і прекрасного невичерпного джерела натхнення й наснаги під мирним небом України.
   До вашої уваги віртуальна виставка поетичних збірок  Василя Йосиповича Буденного з фондів Наукової бібліотеки НУЧК  імені Т.Г.Шевченка.